Историята продължава: Брилянтният Андреев ще играе в първия полуфинал на Challenger!

Адриан Андреев продължава да впечатлява с феноменалното си представяне тази седмица на Challenger във Форли и ще се бори за място на финала в италианския град утре. Това стана факт, след като Ади се пребори за победа на четвъртфиналите днес, като победи Евън Фърнс със 7:6(6) 4:6 6:3 за почти три часа битка. Така столичанинът си осигури място на полуфиналите на надпреварата, което ще бъде негов дебют на този етап от турнира от същата категория, а утре ще се изправи срещу победителя между Пол Джъб и Джей Кларк.

В началната част българинът имаше явно предимство при сервис на съперника и успя да получи шанс за пробив при почти всяко подаване на Фурнес. Въпреки че французинът беше под постоянен натиск, той не се отказа и в най-възвишените моменти даваше всичко от себе си, за да се измъкне от трудни ситуации. В резултат паритетът остана непроменен до 4:4, преди да се случи неизбежното, а именно нула в актива на Адриан за сметка на 5:4. Той обаче далеч не беше решаващ за изхода на сета, тъй като последваха още 3 поредни загубени паса, което означаваше, че резултатът щеше да бъде в тайбрек.

Там грешките на българската ракета падаха една след друга и много скоро Фурнес се откъсна със солидно предимство от две минибрейка и 5:0 точки. Той дори спечели четири поредни сет точки, но те останаха в историята, след като Ади показа забележителна психическа издръжливост и след няколко страхотни атаки не само неутрализира опасностите, но и успя да стигне до точката, за да спечели сета, което веднага се материализира след грешка, завръщането на френския представител.

Втората част също започна с проблеми на терена на Фурнес, но този път той показа характер и не допусна ранен пробив. С течение на времето първоначалният му удар се стабилизира и за сънародника ни става все по-трудно да си връща бързи точки при сервис на съперника. Възходът на играта на французина се отрази и на представянето му в срещата, като ретурите му увеличиха дълбочината си и затова 289-ият в света успя да направи пробив, който впоследствие се оказа достатъчен, за да превърне мача в решаващ мач.

Там и двамата тенисисти успяха да се възползват максимално от първоначалното си въздействие и не им беше трудно да си върнат подаванията. Ключовият момент дойде в осмия гейм, когато Ади изчака точния момент и усети напрежението в противника си, увеличи скоростта си значително и благодарение на отличната си атака в атака отново направи важен пробив, давайки му възможност да подаде за крайния успех. Застанал на сервис линията, Андреев беше изключително категоричен и си осигури място на полуфинала с безкомпромисен ас!