Историята на канадския Фернандес на US Open продължи, Alcaraz спря контузията – спорт

© Ройтерс

Канадската тийнейджърка Лейла Ани Фернандес продължи да пише история на US Open и се класира за полуфиналите на турнира. Елина Свитолина, която в понеделник навърши 19 години, отпадна на пето място в схемата – 6: 3, 3: 6, 7: 6 (5).

Фернандес имаше друг забележителен мач, след като се разправяше с Наоми Осака, а по -късно и с три носителки на титлата от Шлем Анжелика Кербер.

Достигайки до полуфинал, Фернандес е най-младата тенисистка, която влезе в челната четворка в Ню Йорк Мария Шарапова през 2005 г.

Тя ще се бори за място на финала с Арина Сабаленко, която победи шампионката на Ролан Гарос Барбора Крейчикова – 6: 1, 6: 4.

„В момента дори не мога да опиша чувствата си, бях толкова нервен през целия мач. За мен е голяма чест да бъда на един корт със Свитолина и да се боря за победата “, каза Фернандес след мача. …

На този ден беше изключена друга сензация от турнира – Карлос Алкараз. Испанският юноша участва в четвъртфиналния мач с Феликс Оже-Алиасим при резултат 6: 3, 3: 1 в полза на канадеца.

Алкараз, който стана един от най -младите тенисисти, достигнали този етап в Ню Йорк, не успя да продължи въпреки голямото си желание. Съперникът му Auger-Aliasim подобрява най-добрия си рейтинг на каска. Досега това беше последният четвъртфинал на Уимбълдън.

На полуфинала канадецът ще се срещне с Даниил Медведев, вторият по схемата. Руснакът победи Boutique Van de Sandshulp – 6: 3, 6: 0, 4: 6, 7: 5 след 2.24 часа на корта. Медведев отбеляза 13 аса и достигна до полуфинал за трета поредна година.