Исторически! България на финала на Световното първенство по волейбол – БГ Волейбол

Младежкият отбор по волейбол на България стигна до финала на световното първенство в столицата на Иран – Техеран.

Учениците на Мартин Стоев победиха Русия с мач 3: 2 в епичен трилър (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13) и за първи път се състезаваха за златни медали у нас . история в този спорт.

За първи път от 1989 г. нашите млади волейболисти са сред четирите най -добри в света. Те спечелиха бронзови медали преди 32 години. Вчера играчите на Мартин Стоев спечелиха драматична победа с 3: 2 срещу Италия. Така “лъвовете” ще се борят за злато срещу победителя между Полша и домакин на Иран. Финалната среща ще се проведе на 2 септември от 17.30 часа.

link1 “>

volleyballworld.com

ПЪРВА ИГРА (14:25):

Мачът започна по същия начин, младите “лъвове” седяха добре на терена в първите минути, но след това руснаците се възползваха от предимството 7-4 и Мартин Стоев поиска почивка. Постепенно Русия набира скорост и се дърпа сериозно с резултат 19:11.

Разликата се увеличи до 10 точки в 23:13 часа. В резултат на това младите руснаци завършиха първия мач с резултат 25:14 с асо.

ВТОРА ИГРА (25:21):

Второто полувреме също започна по същия начин, нашите момчета бяха начело с 4: 3 и 5: 4 точки. Българите бяха последвани от силни минути, които играха при резултат 9: 5, а треньорът на руския национален отбор взе почивка. Поредицата от “лъвчета” продължи и те спечелиха две нови точки, като вече имаха предимство от 11: 5, а след това и 12: 6.

Руснаците върнаха две точки, но българите продължиха да водят – 14:10. Националът игра по -уверено и успя да стопи предимството на нашите момчета само до една точка – 15:14. Силната игра на младите руснаци изравни резултата – 16:16, а дори и тогава излезе напред – 17:16. Българите обаче не се изненадаха и на свой ред се обърнаха и играха отново с две точки до 19:17 и 21:18, когато Максимов взе почивка.

До края на играта лъвовете успяха да запазят преднината и да затворят частта с резултат 25:21, изравнявайки резултата.

ТРЕТА ИГРА (25:20):

България започна мощно в началото на третия мач, когато отбеляза четири точки без отговор и излезе напред с резултат 4: 0 и 5: 1. Имаше леко намаляване на концентрацията на нашите момчета, което позволи на Русия да намали до 7: 6. Въпреки това, Лвов бързо набра скорост и игра 10: 6 и 11: 7. Веднага след това Максимов поиска почивка.

Нашите момчета продължиха силната си игра и увеличиха разликата до 13: 7, а след това до 14: 8. Руснаците загубиха концентрация, а българите се възползваха максимално от това, откривайки разлика от осем точки – 18:10 и 19:11.

В плейофите Лвов направи няколко грешки, което позволи на Русия да намали до 22:17. В 23:20 Мартин Стоев си взе почивка от българите. Паузата се отрази добре на нашия отбор, който успя да затвори частта с резултат 25:20 и да донесе резултата с резултат 2: 1.

ЧЕТВЪРТА ИГРА (20:25):

В началото на четвъртото полувреме Русия започна по -уверено и поведе с 3: 1. Младите българи обаче успяха да стабилизират играта и да изравнят резултата 4: 4 и 6: 6. Националът обаче успя да се възстанови с 4 точки и поведе с резултат 10: 6, при което Мартин Стоев взе тайм -аут.

Играта беше неуспешна за нас и руснаците се възползваха от това, откривайки разлика от 7 точки при 17:10. Лвов намали разликата до 4 точки при 17:21, а Максимов взе почивка.

България се опита да намали още повече разликата, но националният отбор успя да запази преднината и изравни резултата в сетове след 25:20.

ПЕТА ИГРА:

Русия уверено започна петия мач с права точка, но с подаването на Николов българите изравниха резултата в Техеран – 1: 1. Руснаците атакуваха два пъти отдясно, като при първия опит родната блокада се справи, но в следващия атака, националният отбор отново поведе. Прекрасната атака на Татаров обаче изравни резултата за лъвовете.

Татаров направи поредната добра атака в добър ритъм, а блокадата изведе българите напред – 4: 3. Нашите продължиха да държат предимството пред руснаците от точка, а Палев бе заменен от Николов с резултат 6: 5 .Лабински атакува отляво, където нашият висеше блокада, но Николов игра страхотно 7: 6.

Мачът беше на точки, но руснаците дадоха асо – 10: 9. Новият мощен сервис на руснаците накара домашните спортисти да сгрешат – 11: 9. И двете селекции размениха по една точка, а Моцухкин сбърка, сервирайки за руснаците, въпреки че той дойде именно поради тази причина – 11:12 за техния отбор.

Имаме добра атака, а резултатът беше равен – 12:12. Николов изигра сервиса, но направо в мрежата – 12:13. Синът на Владимир Николов обаче се реабилитира в следващата точка – 13:13, а грандиозната атака на българите ни доведе до точката, в която имахме първия шанс да закрием мача. България прие мача с блокада – 15:13.

FT | БЪЛГАРИЯ (U19) – РУСИЯ (U19) 3: 2 (14:25; 25:21; 25:20; 20:25, 15:13)

Стартови състави за двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: 11. Александър Николов, 15. Виктор Бодуров, 12. Георги Татаров, 9. Владимир Гърков (к), 3. Лазар Бучков, 10. Стоил Палев – 14. Георги Митов (либеро)

Развъдчик: Мартин Стоев

РУСИЯ: 18. Тимофей Тихонов, 5. Даниил Иванов, 10. Михаил Лебински (к), 19. Кирил Власов, 12. Василий Тарасенко, 16. Никита Борчиков – 7. Михаил Кащанов (либеро)

Развъдчик: Максим Максимов