Историческият гол на Роналдо и опората към успеха на Юнайтед върна усмивките на Олд Трафорд – Футболен свят – Англия

Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 3:2 у дома в отличен мач от 14-ия мач на Висшата лига. Артилеристите поведоха в 14-ата минута след скандален гол на Емил Смит Роу, а в края на първото полувреме Бруно Фернандес изравни резултата. Второто полувреме започна с бърза размяна на голове. Червените дяволи направиха пълен пробив над Кристиано Роналдо, отбелязвайки своя 800-ия гол в кариерата си, но Мартин Йодегаард изравни малко след това. Крайният резултат оформи Кристиано Роналдо в 70-ата минута от бялата точка.

Днес домакините са начело на Майкъл Карик, а от следващия кръг Ралф Рангник ще бъде на пейката. С успех Юнайтед отбеляза 21 точки и се премести на седмо място в класирането, докато “артилеристите” – пети с 2 точки повече.

И двата отбора изиграха динамичен мач, в който червените дяволи заслужено стигнаха до победата. След първия гол на лондончани домакините бяха най-добрият отбор във всички аспекти и пропуснаха още няколко добри положения за гол.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Гостите започнаха по-добре мача. Във 2-ата минута Бен Уайт удари с глава след центриране от корнер, а Маркъс Рашфорд успя да се разпише от вратата. Малко след това Давид Де Хеа не се притеснява със слаб удар на Пиер-Емерик Обамеянг. Отговорът на Юнайтед не закъсня. В 12-ата минута Нуно Таварес допусна грешка, която позволи на Кристиано Роналдо да овладее топката. Португалецът премина напред и стреля, но Арън Рамсдейл не беше попречен.

В 14-ата минута Фред загуби от Де Хеа след центриране от корнер. Топката беше избита и попадна във вратата на Емил Смит Роу. Английски национал стреля от границата на наказателното поле и уцели вратата, докато вратарят на Юнайтед лежеше на тревата. След проверка с VAR голът на лондончани беше признат.

След попадението “червените дяволи” контролираха повече инициативата, но трудно създаваха положения за Рамсдейл. В 34-ата минута Алекс Телес падна в наказателното поле след контакт с Такехиро Томиасу, но Мартин Аткинсън даде знак за продължаване на играта. Три минути по-късно Магуайър направи двойка с Рашфорд и стреля от около 15 метра, но не попречи на вратаря на гостите.

В 38-ата минута Мартинели дръпна топката от десния контур. Бразилецът влезе в наказателното поле и стреля покрай вратата на Де Хеа.

В 44-ата минута червените дяволи изравниха резултата. Санчо проби отляво и намери Фред в ложата. Бразилецът бе продължен от Бруно Фернандес, който не сбърка от 6-7 метра – 1:1.

Арсенал щеше да се разпише още в първите секунди след почивката. След центриране от корнер Габриел отклони топката с гръб, но Де Хеа успя да избие, като се намеси брилянтно. Минута по-късно Роналдо бе забелязан от Бруно Фернандес в наказателното поле и удари силно от малък ъгъл, който уби Рамсдейл.

В 52-ата минута Юнайтед направи обрат. Нуно Таварес сбърка отдясно и позволи на Диог Далот да овладее топката. Португалецът отдясно намери Рашфорд, който опита и намери Роналдо на точката на дузпата с отлично центриране и за португалеца беше детска игра. Този хит беше номер 800 в кариерата му.

Реакцията на “артилеристите” беше мигновена. Гостите организираха отлична атака. Томас беше в центъра и намери Мартинели отдясно. Бразилецът се концентрира в наказателното поле, където се намираше Мартин Йодерог, а норвежецът с технически удар възстанови равенството 2:2.

В 67-ата минута Фернандес стреля от малък ъгъл, който беше неточен. Малко след това Фред беше победен от Джодегор в наказателното поле. Първоначално Мартин Аткинсън даде знак за продължаване на играта, но след намесата на VAR коригира решението си и посочи бяла точка. Роналдо застана зад топката и вкара безкомпромисно в центъра на вратата – 3:2.

В 78-ата минута Обамеян направи непростим пас. Мартинели засече центриране на Томиясу отдясно. Топката стигна до Обамеянг, който стреля право във вратаря от няколко метра и той спаси. В 87-ата минута центриране на Таварес стигна до Букайо Сака, който остана незабелязан в наказателното поле. Англия удари, но с решително разделяне, Фред изпълни корнер.

Минута по-късно Юнайтед не успя да реши всичко в мача. Санчо се втурна вдясно и намери Фернандес в наказателното поле. Халфът реши да завърши сам, вместо да продължи за Роналдо и топката беше избита от Уайт.

Ман Юн – Арсенал 3:2

0: 1 Емил Смит Роу (14)

1:1 Бруно Фернандес (44)

2:1 Кристиано Роналдо (52)

2: 2 Мартин Йодегор (54)

3-2 Кристиано Роналдо (69-дузпа)

Ман Юн: Де Хеа, Линделоф, Магуайър/к/, Роналдо (89 – Марсиал), Рашфорд (79 – Лингард), Фред, Бруно Фернандес (90 – Ван де Бик), Далот, Санчо, Алекс Телес, Мактоминей.

Мениджър: Майкъл Карик

Арсенал: Рамсдейл, Томиясу, Уайт, Габриел, Таварес, Елени, Томас, Мартинели, Йодегор (79 – Нкетия), Смит Роу (70 – Сака), Обамеянг (79 – Лаказет)