Истинска гледка! Смели унгарци спират Франция в Будапеща – Футболен свят – Евро 2020

Националните отбори на Унгария изиграха грандиозен мач, който обаче завърши без победител Резултат 1: 1 във втория мач от група „F“ ЕВРО 2020Атила Фиола изведе „Magyar“ напред в добавеното време на първата част, но Антоан Гризман изравни резултата в 66-ата минута.

link1 „>

Gulliver / GettyImages

И двата отбора може да съжаляват за пропуснатия шанс за победа. Унгарците уверено започнаха мача пред 60 хиляди зрители на „Пушкаш Арена“. Французите обаче се възползваха от инициативата и направиха редица пропуски, за които бяха глобени в самия край на първото полувреме, когато отново бяха резултат. През второто полувреме „петлите“ натиснаха и успяха да се качат на контра, но не до крайния успех. Като цяло унгарците изиграха мача перфектно, от тактическа гледна точка и показаха много силна игра в защита, която им донесе една точка в мача.

Така „унгарците“ спечелиха първата точка в актива си в турнира и заемат третата позиция. Французите пропуснаха шанс да си осигурят място на осминафиналите, но въпреки това остават на върха на група F с 4 точки. Португалия обаче може да замести световния шампион тази вечер, ако успее да се изправи срещу Германия. Във финалния кръг Унгария играе с Бундеслигата, докато Франция се среща с Португалия.

Домакините започнаха по-ожесточено мача и първи успяха да застрашат вратата на съперника. В четвъртата минута унгарците получиха правото до наказателното поле вляво от наказателното поле, но след центриране Рафаел Варане нокаутира топката.

Унгария продължи да атакува първите десет минути, но не бяха предвидени нови опасности за Уго Лорис.

В 14-ата минута французите не можаха да повлияят на резултата. Карим Бензема получи топката пред наказателното поле от Килиан Мбапе и стреля през тревата, но вратарят Петер Гуласи уби. Гризман стигна до топката и опита да направи пас, но от няколко метра стреля право в Гулаш.

Унгария Франция

източник: Gulliver / Getty Images

Три минути по-късно петлите отново получиха шанс да отбележат. Лука Дийн стреля отляво на Мбапе в наказателното поле, което остана отворено. Нападателят стана и удари с глава, но от 5-6 метра прати топката покрай лявата греда на Гуласи.

След първоначалния натиск от Унгария французите се събудиха и продължиха в атака. В 21-ата минута те имаха нов страхотен шанс, когато Дийн удари Бенземе отляво в наказателното поле. Нападателят на Реал Мадрид нокаутира топката на Мбап, който удари с глава, но във вратата на унгарците.

В 26-ата минута унгарският национален отбор трябваше да бъде заменен. Капитанът Адам Салай се оттегли поради контузия и беше заменен от Неманя Николич.

Пет минути по-късно французите допуснаха нова грешка в мача. Пол Погба изведе Мбапе вдясно в наказателното поле и технически петият намери Бензема, който остана сам срещу Гуляш и стреля от дузпата, но встрани от вратата.

В 34-ата минута Мбапе се качи на границата на наказателното поле от Погба, фалшифицира трима играчи на Маджар и се опита да намери далечния ъгъл, но неточно. Три минути по-късно Погба направи тире по десния ръб и реши да стреля в близкия ъгъл, но прати топката извън границите.

Точно както всички чакаха края на първото полувреме, Унгария даде своя шанс и излезе напред. Последният защитник на унгарците, Атила Фиола, се бори с Павар, който вече имаше жълт картон, за топката и отиде френският футболист да бъде изведен от Атила Салай. Тогава Фиола се премести вляво в наказателното поле, изпревари Варан, а след това с точен удар прати топката в близкия ъгъл на Лорис с 1: 0.

В началото на второто полувреме французите се опитаха да упражнят натиск, който обаче не доведе до сериозни опасности пред вратата на унгарците.

Погба стреля от около 25 метра в 51-ата минута, но топката прелетя над вратата на Гуляш.

Треньорът на „петлите“ Дидие Дешан първи стигна до смените. В 57-ата минута той вкара Оусмане Дембеле в играта и отстрани Адриен Рабио от полузащитата, което намекна за намерението на специалиста да играе по-агресивна игра от отбора си.

В рамките на две минути Дембеле успя да изравни резултата, насочвайки се към страничната греда на унгарската врата. Погба се свърза с фланга на Барселона, след което Дембеле стреля отдясно, влезе в наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл, но топката се отби от лявата греда на Гуляш.

Френският натиск даде резултат, а в 66-ата минута отборът изравни резултата. Вратарят на „петлите“ Уго Лорис прати топката в наказателното поле на „унгарците“, където Мбапе упорито се бори за нея с двама защитници и стигна топката почти до контура. Звездата на ПСЖ даде паралелен пас, който Гризман намери, а играчът на Барселона изравни след силен и точен удар отблизо.

Три минути след попадението Гризман центрира от свободния удар в наказателното поле, където Мбапе се опита да намери близкия ъгъл на вратата с труден волей, но топката излетя.

В 74-ата минута Роланд Шалай стреля от границата на наказателното поле, но няма проблем за Лорис.

Франция натисна отново в търсене на пълен обрат и в 81-ата минута беше много близо до това попадение. Резервата Оливие Жиру се присъедини към Мбапе в наказателното поле, а нападателят на ПСЖ удари мощно, но вратарят на унгарците парира удара.

До края на мача „петлите“ не успяха да намерят нов път към вратата на Гулаша, а двата отбора завършиха наравно 1: 1.