Испания разочарован в началото, Олсен спаси отбора си – Футболен свят – Евро 2020

Испания и Швеция завършиха с 0: 0 в група E УЕФА ЕВРО 2020. Това беше първият мач за двата отбора в шампионата.

link1 „>

Gulliver / Getty Images

Домакините в мача започнаха мача в атака и в първите минути изпълниха два корнера, но нямаше ясен шансов гол. Най-сериозната ситуация в мача се разви в 15-ата минута. Олмо стреля с глава, но Олсен спаси. Седем минути след грешката на Лустиг, Коке стреля към вратата на шведския национален отбор, но топката малко излезе от вратата.

Най-сериозният пропуск пред вратата на Олсен се случи в 39-ата минута, след като Мората влезе в чиста голова позиция, но не успя да постигне резултата. Швеция отговори с отлична атака, но Исак не успя да открие резултата, без да вкара топката от няколко метра в 42-ата минута на мача.

Минута преди края на първото полувреме Олмо стреля опасно, но Олсен отново се измъкна и остави отбора си в мача.

В първата минута на второто полувреме Мората отново не успя да намери гол от добра позиция. Швеция направи още едно подаване във втората си опасна атака срещу вратата на Испания. Исак даде пас на Берг, но в 61-ата минута на мача той не намери гол от няколко метра.

Испания натискаше противниковата врата през последните 20 минути, а в 78-ия център Сарабия търсеше Морено, но Олсен отново спаси отбора си от гол. В 90-ата минута на мача Жерард Морено стреля към вратата на Олсен, но шведският вратар отново игра страхотно и не пусна топката в собствената си мрежа.

В съкратеното време испанците бяха успешни, но не постигнаха победния гол и мачът завърши с резултат 0: 0.

Испания – Швеция 0: 0

състави на двата отбора:

Испания: Унай Симон, Маркос Льоренте, Лапорт, Пау Торес, Алба, Педри, Родри (66-Алкантара), Коке (87-Фабиан Руис), Феран Торес (74-Оярзабал), Мората (66-Сарабия), Олмо)

Швеция: Олсен, Аугустинсон, Даниелсън, Линделоф, Лустиг (75-Craft), Форсберг (85-Бенгтсън), Екдал, Олсън, Ларсън, Исак (70-Виктор Класон), Берг (70-Киасон)

Съдия: Славко Винчич (Словения)