Испания победи следващия съперник България – Футболния свят – Разни

В мача от група В, класиращ се за Мондиал 2022, Испания с резултат 4: 0 недвусмислено победи следващия съперник на България – Грузия. Фуриите решиха изхода на мача през първото полувреме, правейки резултата класически.

Домакините откриха резултата в 14 -ата минута, когато Хосе Гая стреля от границата на наказателното поле и вкара.

Десет минути по -късно Испания удвои аванса, след като тимът на Луис Енрике организира страхотна атака и Карлос Солер вкара великолепен изстрел под напречната греда.

В 33 -ата минута Ла Фурия постигна класически резултат. Феран Торес се концентрира в наказателното поле, където Хосе Гая пое контрола и неизбежно вкара топката в мрежата с удар в десния ъгъл, но ситуацията беше взета предвид с VAR, а реферът Тиаго Матинс не взе предвид гол поради засада.

Четири минути преди края на първото полувреме Испания вкара още един гол. Маркос Льоренте изведе Феран Торес от играта, който тихо превърна в долния десен ъгъл.

През втората част Испания продължи да диктува темпото и стигна до четвъртия гол в 63 -ата минута. Пабло Сарабия се възползва от свободното пространство и постигна крайния резултат с добра игра.

В списъчното време халфът вкара втори гол, но той бе отменен отново след проверка във VAR.

Испания продължава да води групата с 10 точки, с една повече от Швеция. От своя страна Грузия е на последно място с 1.