Ирина Винер с нова грозна атака срещу Golden Girls и България – ᐉ Новини от Fakti.bg – Спорт

Ирина Винер-Усманова, президент на Руската федерация по художествена гимнастика и треньор на националния отбор, за пореден път се разглези с българския отбор.

Русия спечели титлата в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика в Китакюшу, Япония.

Анастасия Близнюк, Полина Орлова, Ангелина Шкатова, Алиса Тишченко и Мария Толкачева отбелязаха 88 350 точки, след като отбелязаха 46 250 точки за отбор с пет гола и 42 100 точки за три обръча и два чифта бухалки.

От 2015 г. Русия последователно печели титлата на световен шампион в многобоя. Олимпийските шампионки от България не участват заради контузията на Лора Траз.

На второ място е Италия с 86 000 точки (44 350 и 41 650), на трето място е Беларус с 85 400 точки (44 900 и 40 500). Шестимата лидери са затворени от Япония, Китай и Азербайджан.

Атаката започна след олимпиадата в Токио, където отборът ни се бори с “отбора” за златото, а сега продължава с нов удар след титлата шампион на Русия от световното първенство в Япония, в което българките не участваха заради Лора Траз. контузия и отпаднаха в последния момент по независещи от тях причини.

„Победата е балсам за душата ми. Много хора говореха много и ни критикуваха, но сега всички се криеха. Дори отборите от Израел и България. Къде са те? състезание.

Да припомним, че Русия спечели днешния многобой, въпреки че допуснах груба грешка, а останалите италианци, които заеха второ място, подадоха две състезания, за да не са съгласни с оценките на съдиите.