Интер шокира Ювентус в края на продълженията за спечелване на Суперкупата на Италия – Футболен свят – Италия

Интер победи Ювентус с 2:1 в Дербито за Суперкупата на Италия и спечели шестия си трофей. Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме благодарение на Уестън Маккени (25), но след десет минути Лаутаро Мартинес възстанови равенството от бялата точка. В последната минута на продълженията Алексис Санчес донесе успеха на нерадзурите.

връзка1 “>

Gulliver/GettyImages

Още в първите секунди на мача нерадзурите реализираха шанс за гол. Иван Перишич центрира отляво, а Един Джеко с глава отблизо, но над мрежата.

Тогава в 6-ата минута имаше още по-добра възможност за домакините. Този път Стефан де Фрай изстреля топката с глава от корнер и беше доста близо до гол.

Две минути по-късно Лаутаро Мартинес беше на добра позиция в наказателното поле, но ударът му се провали и мина встрани.

Постепенно бианконерите изравниха играта и погледнаха по-смело към вратите на Самир Ханданович. В 20-ата минута Алваро Мората удари земята на близката греда към Уестън Маккени, но американецът беше блокиран от Милан Скриняр и не можа да стреля.

Пет минути по-късно Ювентус откри резултата. Алваро Мората остана на левия фланг, след което с техническо центриране намери незатворен Уестън Маккени в наказателното поле, което реализира с глава от близко разстояние.

Малко по-късно Хакан Калханоглу стреля отдалеч, но право в ръцете на Матиас Перин.

В 34-ата минута Интер имаше право на дузпа, след като Матиас Де Скилио събори Един Джеко в наказателното поле. Лаутаро Мартинес беше зад топката и удар в горния ляв ъгъл възстанови равенството.

В последните минути на първото полувреме Адриен Рабио можеше да си отбележи ефектен автогол, но за щастие топката излетя в корнер, извеждайки го с глава.

Бианконерите създадоха първата позиция през второто полувреме, след като Адриен Рабио центрира по земя в наказателното поле, а Деян Кулушевски пропусна Федерико Бернардески. Халфът стреля в близкия ъгъл покрай гредата. Скоро след това италианският национален отбор отново заплаши Самир Ханданович. Той стреля в центъра и стреля от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 59-ата минута Хакан Калханоглу центрира далечната греда към Дензъл Дъмфиерс, който веднага я заби с глава, но Матиас Перин предотврати ситуацията с отлична реакция и с помощта на гредата.

Десет минути по-късно вратарят на гостите отново се намеси решително след удар отблизо на Лаутаро Мартинес. Малко след това Иван Перишич стреля в средата на вратата, но право в ръцете на Матиас Перин.

В последните минути на мача и двата отбора организираха по няколко бързи атаки, но не доведоха до отбелязани положения пред едно от двете попадения. До края на редовния сезон и двата отбора не отбелязаха голове, а изходът от мача трябваше да се реши след продължения или след дузпа.

Пет минути след началото на първото продължение Алексис Санчес стреля с глава от удобна позиция, но покрай левия страничен стълб. Бианконерите отговориха четири минути преди края с опасен далечен удар на Пауло Дибала, който мина през мрежата.

През второто полувреме и двата отбора избраха по-предпазливи тактики и и двамата вратари почти нямаха работа. Беше 120-ата минута, когато “нерадзурите” направиха пълен обрат, след като Алексис Санчес се възползва от движението в наказателното поле и реализира от близко разстояние.

ИНТЕР – ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Уестън Маккени 25′

1:1 Лаутаро Мартинес 35′-d.

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Стефан де Фрай, Алесандро Бастони, Дензъл Дъмфрис, Николо Барела, Марсело Брозович, Хакан Калханоглу, Иван Перишич, Един Джеко, Лаутаро Мартинес

Треньор: Симоне Индзаги

Ювентус: Матиас Перин, Матиас Де Шилио, Джорджо Киелини, Даниеле Ругани, Алекс Сандро, Уестън Маккени, Федерико Бернардески, Андриен Рабио, Мануел Локатели, Деян Кулушевски, Алваро Мората

Треньор: Масимилиано Алегри

C. Рефер: Даниеле Довери