Изтощеният Алкараз издържа само един и половина сета срещу Auger -Aliasim – TennisKafe

Четвъртфинали на US Open
Феликс Оже-Алиасим-Карлос Алкараз 6-3 3-1 (отлично)

18 -годишният Карлос Алкараз написа една от най -завладяващите истории на US Open ’21. Въпреки това, след поредица изтощителни мачове, испанецът не намери сили да завърши мача на четвъртфиналите с Феликс Аугер-Алиасим-поради контузия той отпадна от мача при резултат 3-6 1-3.

Тийнейджърът изигра два поредни двубоя от пет сета, включително блестяща победа над Стефанос Циципас в третия кръг. Рано сутринта в сряда това доведе до нараняване на адукторен мускул:

„Нямах друг избор, освен да спра да играя. На първо място, трябва да се погрижа за тялото си, за да съм здрав, нали ”, каза той на пресконференция след срещата, обяснявайки проблема с натоварения си преди това график.

И докато фокусът е върху Алкараз, Феликс Оже-Алиасим стигна до първия си полуфинал от Големия шлем. Наричан от много експерти като един от най -големите таланти на турнето, той играе като втори по сила майор след четвъртфиналите на Уимбълдън, но за първи път завършва в челната четворка.

Първият сет беше равен и двамата убедително спечелиха подаванията си в първите минути. При резултата 3: 2 Феликс за първи път наруши ритъма на съперника и излезе с 40-15 от приемането. Испанецът успя да изравни резултата, но се върна за кратко за игра – два брейкбола по -късно видяхме първия изблик.

Към края на сета Алкараз направи всичко възможно, за да запълни разликата, но Оже-Алиасим сервира добре и първият му изстрел му помогна да се изкачи от дефицита 0-40 при 5-3, за да затвори секцията.

Във втория сет се почувства, че 18-годишната тенисистка изпитва проблеми-броят на непровокираните грешки рязко се увеличи, пропусна първа предавка и трудно отрази втората.