Изкачването на Кокинакис продължава с финал на Аделаида – TennisKafe

Аделаида Интернешънъл 2, полуфинал
Танаси Кокинакис — Марин Чилич 6:2 3:6 7:6 (10)

Танаси Кокинакис най-накрая показва знаци, че ще успее да разгърне таланта, който несъмнено притежава. Австралиецът стигна до втория финал на ATP в кариерата си след победа с 6-2 3-6 7-6 (10) над Марин Чилич в Аделаида.

25-годишният играч претърпя поредица от сериозни наранявания през годините, но 2021 г. му помогна да се върне на пистата, а 2022 г. започна мечтателно, с полуфинал преди седмица и първия му мач за титлата от 2017 г., когато той загуби финала в Лос Кабос.

Светът #145 беше много близо до горчиво разочарование. След като игра на много добро ниво през целия мач, той отбеляза четири мачбола подред в тай-брека на решаващия сет.

Ако самият мач като цяло беше динамичен и напрегнат, то последните минути перфектно въплъщаваха два почти три часа на корта.

Прочетете още: Възраждането на Танаси Кокинакис

Чилич не само направи равенство 2-6 на тай-брека, но и посегна към топката на собствен сервис. Кокинакис обаче се съвзе и отново се обърна. Хърватинът имаше още един шанс, а австралиецът имаше още три, преди двубоят да завърши 12-10.

На финала той ще трябва да се изправи срещу още една изненада за седмицата – Артър Риндеркнех, който все още не е влязъл в този етап от ATP надпреварата.

Днес французинът победи своя сънародник Корентен Муте с 6-1 6-3.