Зрелищно шоу на Анфийлд! Ливърпул и Милан създават нов грандиозен мач + СНИМКИ

Едно от най -големите дербита в груповата фаза на Шампионската лига между Ливърпул и Милан напълно оправда високите очаквания.

И двата отбора направиха зрелищно шоу на „Анфийлд“, след което след драма и обрати домакините спечелиха – 3: 2. През първото полувреме Фикайо Томори вкара автогол в 9 -ата минута, а след това Мохамед Салах пропусна дузпа.

Милан напълно надигра и не можа да достигне целта на Алисън Бекер, но в самия край на частта вкара два гола за 120 секунди. Първо Анте Ребич изравни резултата, след което Брам Диас напълно обърна играта.

След почивката Ливърпул все пак излезе начело с голове на Салах, който бе отговорен за дузпа от дузпата, и Джордан Хендерсън. В следващия кръг Мърсисайд ще играе с Порто, а Атлетико с Сан Сиро.

Юрген Клоп неочаквано остави Върджил ван Дайк и Садио Мане на пейката. Джо Гомес и Дивок Ориги заеха съответно местата си на терена, като Наби Кийт замени ранения млад Харви Елиът. Тиаго Алкантара отстъпи място на Джордан Хендерсън.

Саймън Чжаер се завърна в защитата на Милан на мястото на Алесандро Романьоли. В отсъствието на Златан Ибрахимович, Анте Ребич, подпомаган от Рафаел Ляо, Алексис Салеймейкърс и Браим Диас, е в центъра на атаката.

И двата отбора влязоха в мача в отлична форма. От началото на сезона във Висшата лига британците спечелиха 3 победи и 1 равенство и не загубиха в последните 13 официални мача от всички турнири. На свой ред италианците вкараха 9 точки в Серия А и не загубиха в 8 поредни официални мача.

От самото начало Ливърпул избута Милан в своята половина и не му даде дъх. След няколко опасни попадения в 5 -ата минута, първият удар към вратата на Майк Менян. Диого Хота влезе в наказателното поле и погледна в далечния ъгъл, но росонерите спасиха рикошета.

Типичният прием на отборите на Юрген Клоп – дълбока преса – продължи да пречи на гостите и в една ситуация доведе до корнер. Джоел Матип засече главата му, но хвана Менян. Стигна се до 9 -ата минута, когато се случи нещо естествено и Ливърпул поведе.

Трент Александър-Арнолд направи двоен пас с Мохамед Салах и влезе в кутията. Имаше опит да се мине успоредно на вратата, но Фикайо Томори, който се хвърли в сплит, уцели топката в собствената си мрежа – 1: 0!

Канонадата пред портите на Милан продължи с пълна сила, а изстрелът на Салах беше блокиран. Секунди по -късно Андрю Робъртсън стреля и топката се отби в ръката на Исмаил Бенасер, което означаваше дузпа за мърсисайдци. Салах застана зад топката, но Менян стреля в долния десен ъгъл. Исках да опитам допълнително, но вратарят напусна Росонерите в мача със страхотна нова игра.

След това темпото се успокои и след половин час игра Менян отново се отчая от Салах. Египтянинът стреля почти в ставата, но вратарят парира с голяма намеса. Това доведе до 42 -ата минута, когато Милан изравни с първата си добра атака в мача. Всичко започна с Брайме Диас, последвано от няколко наземни подавания и накрая Рафаел Лиан намери Анте Ребич, който отбеляза гол 1: 1 от локацията!

За няколко секунди усещането беше пълно! Ляо свърши добра работа и продължи с Ребич. Той подаде подаване на Алексис Салеймейкърс, но Робъртстън изби топката към вратата. Но Диас беше най -бързият и вкара топката в празна мрежа – 2: 1 за Милан!

Веднага след възобновяването на играта друг леден дъжд удари феновете на „Анфийлд“, след като Саймън Кяер отбеляза отблизо, но попадението бързо бе отменено поради засада. Шоуто продължи с пълна сила, а в 49 -ата минута Салах изравни резултата. Той бе доведен до ръба на засадата и сам срещу Менян не сбърка с външен рибат от въздуха 2: 2!

Тогава Дивок Ориги пропусна, а Менян улови слаб удар от Наби Кейта. След час игра Робъртсън не успя да затрудни защитата на гостите. Ливърпул натискаше през тези минути, но скоростта на атаките от първото полувреме беше много по -бавна.

В 68 -ата минута Милан оцеля. Йота получи пас към дузпата и изстреля центриране без забавяне, но Кяер изпълни корнер с голяма намеса. Но след неговото изпълнение Ливърпул отново поведе, след като Джордан Хендерсън победи Менян с 3: 2 с плашещ воле от дузпата! В 87 -ата минута росонерите успяха да уцелят целта. Сандро Тонали стреля от корнер, Кяер парира, но Алисън беше на място и уловен.

До края на мача не бяха отбелязани нови голове и Ливърпул спечели.

Ливърпул – Милан 3: 2

Голмайстори: 1: 0 Томори (9 аут), 1: 1 Ребич (42), 1: 2 Диас (44), 2: 2 Салах (49), 3: 2 Хендерсън (69)

Ливърпул: Алисън, Александър-Арнолд, Матип, Гомес, Робъртсън, Кейта (71-Алкантара), Фабиньо, Хендерсън (84-Милнър), Салах (84-Окслейд-Чембърлейн), Ориги (63-Мане), Джота (71-Джоунс)
Управител: Юрген Клоп

Милан: Менян, Калабрия, Чжаер, Томори, Ернандес, Кеси, Бенасер (71-Тонали), Продавачи (62-Флоренция), Диас, Леао (62-Жиро), Ребич (83-Малдини)
Треньор: Стефано Пиоли

Улица: Анфийлд
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)
Жълти картони: Милнър (Ливърпул); Бенасер, Диас (Милано)

Снимка: БГНЕС