Зиш вкарва хеттрик при първа контрола над Челси

Хаким Зиеч вкара хеттрик, а Челси победи Петербург с 6: 1 в първия си контрол по време преди новия си сезон в Кобъм.

„Сините“ играха без всички свои граждани и повечето водещи играчи, които са на почивка след Европейското първенство, но показаха добра игра.

Рос Баркли се представи много добре и Дани Дринкуотър записа първото си представяне за лондончани от 1077 дни. Той дори започна в 3-4-3 формация на Томас Тухел.

Тами Абрахам и Кристиан Пулишич вкараха първите два гола за Челси в мача, следван от Зис, който вкара и трите след полувремето. Последният гол бе отбелязан от младия Армандо Бройя.

Челси си осигури нов контрол над Борнемут, Арсенал и Тотнъм, преди да се изправи срещу Виляреал за Европейската Суперкупа в началото на следващия месец. Първият мач от Висшата лига ще се проведе на 14 август срещу Кристъл Палас.