Зверев спечели мача си в три сета, пожела на следващия си съперник да изпълзи от умора

Олимпийският шампион изглежда гладен за титлата на САЩ

Александър Зверев стигна до четвъртфиналите на US Open, след като спечели в три сета над младия талант Yannick Siner – 6: 4, 6: 4, 7: 6 (7).

С играта си италианецът доказа, че е заслужен осми финалист, но миналогодишният финалист Зверев продължава да показва нивото на турнира, което може да му донесе първата титла от Големия шлем.

Германецът е основният претендент за трофея, ако Новак Джокович бъде изключен от сметките. Тези двамата най -вероятно ще се срещнат на полуфинал, ако преди това няма изненади.

Саша изигра три интензивни сета, като отбеляза един пробив в първите два – съответно 3: 2 и 5: 4. Той успя да запази аванса до края и поведе с резултат 2: 0.

В третия обаче той се изправи пред първото си голямо предизвикателство в турнира. Той направи пробив към играта 2: 1, но се върна 4: 4. При резултата 5: 6 германецът трябваше да изиграе две сет-точки, а в последващия тай-брейк успя още три. Сетът беше на ракетата Siner, но младият шампион на турнира в София не издържа на нервното напрежение.

Победата му над Грешника беше 15 -та поред, което в момента е най -добрата поредица от всеки тенисист в мъжкия кръг.

След мача Зверев заяви, че във всеки случай е готов за победа. Питаха го за следващия му съперник – Райли Опел или Лойд Харис.

„Вероятно ще има пет тай-паузи в мача им и се надявам да играят около осем часа. Искам следващият ми противник да бъде изтощен и уморен от мача между нас “, пошегува се Зверев за стила на игра на американския гигант.

Прогнозата му обаче не се сбъдна, тъй като Харис победи противника си в четири сета – 6: 7, 6: 4, 6: 1, 6: 3.