Зверев не загуби игра от Sinner за 15 поредни победи – TennisKafe

Александър Зверев спечели 15-ата си поредна победа, без да загуби нито един сет от Yannick Siner в мача от четвъртия кръг на US Open-6-4, 6-4, 7-6 (7) в мач, продължил 2 часа и 25 минути. Всъщност загубата на сет изглеждаше много близка в третата част, в която италианецът допусна пет сетбола, преди германецът да реализира първия си гол.

Като цяло мачът се проведе на много високо ниво и разликата между тях не беше голяма. Подиумът номер 3 обаче беше по -точен във важни моменти и по този начин успя да спечели и в трите сета, като направи пробив от 13 възможности във всеки от тях.

Повечето асове успокоиха Зверев в ключови ситуации на мача, а друг важен елемент беше малко по -големият успех на втория сервис.

Така той продължава своята изключителна серия, която започна на 25 юли с победа над Йен Сюн Лу в първия кръг на олимпийския турнир в Токио. Впоследствие Зверев спечели Мастърс в Синсинати. В Ню Йорк той загуби само един сет – срещу Джак Сок в предишния кръг. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Лойд Харис, който ще направи първия си шлем на този етап след 6-7 (6), 6-4, 6-1, 6-3 над Райли Опел.

Така той изравни най -добрата си серия победи досега, като загуби само три сета в тези 15 успеха. Миналата година в Ню Йорк той за първи път игра на финала на турнира от Големия шлем, а през 2021 г. не крие желанието си да стане вторият тенисист в историята, спечелил олимпийското злато и US Open за една година . Досега само Анди Мъри е правил това през 2012 г.

В първия сет два пропуснати шанса за изблик в третия и четвъртия гейм, преди германецът да направи единствения брейк в сета в петия. Към края първоначалното му хвърляне беше високо и той естествено излезе напред след 6-4.

През второто полувреме двамата спечелиха лесно до 4-4, тъй като номер 4 в света се бореше да пробие в петия си брейкбол за играта. Разликата отново беше в ефективността, тъй като в следващия мач Грешникът имаше два шанса за повторен брейк, но така и не се възползва.

С ранен пробив в третия сет Зверев се надяваше на комфортна победа, но Грешникът не беше готов да вдигне бялото знаме. Южнотиролците най-накрая направиха пробив, който изравни резултата 4-4. През тези минути той имаше предимство и пропусна първите си две сет-точки при 6-5 в своя полза.

В тай-брейка те отново изравняват, но Грешникът има всички основания да съжалява за пропуснатата възможност. При 6-4 той постигна две нови поставени цели. И ако в първия Зверев не му даде шанс, то във втория Siner наложи удар отдясно, който би реализирал при всяка друга ситуация. Зверев оцеля, след което отклони още един сетбол със своя сервис и с още две точки постигна важна победа.