Звездата на ЦСКА записа минути срещу перфектната Бразилия

Деветката на ЦСКА в България, Жорди Кайседо, игра за Еквадор по време на грандиозното гостуване на Бразилия в световната квалификация от зоната на Южна Америка. Отдавна не се е случвало играч от нашето първенство да споделя терена с мегазвезди като Неймар, а Кайседо излезе в резервата при резултат 1: 0 в 76-ата минута в полза на домакините от Челесао.

Бразилците са вкарали втория гол и при 2: 0 квалификационните им активи все още са безупречни. Бразилия спечели 5 победи в 5 мача с голова разлика 14: 2.

Неймар беше в средата на всичко интересно в атаката на домакините, създавайки няколко благоприятни ситуации пред Габриел Барбоса и Ричардсън, но те или пропуснаха, или бяха спрени от засадното знаме.

Въпреки това, Ней, както обикновено, смесваше красотата с раздразнението – той постоянно падаше на терена в търсене на нарушения и карти за противници и три пъти се опитваше да моли за дузпи с откровено нелепи симулации. Очевидно това е заразително, защото Ричардсън също се „гмурка“ в средата на второто полувреме – повече в отчаяние, отколкото с надеждата да получи дузпа.

В 65-ата минута Неймар изведе Ричардсън вляво от атаката, а ударът на играча на Евертън премина през ръцете на вратаря Алехандро Домингес – малък гол, но изключително важен за бразилците.

Снимка: AP / BTA

По време на спиране те все пак получиха така желаната глоба, а той я получи за нарушаване на запасите на Габриел Исус. Неймар направи 2: 0, а точките останаха за фаворита.

В нощта от сряда срещу четвъртък, според нашето време, ще има нов кръг от квалификации. Бразилия ще посети Парагвай. Останалите мачове – Колумбия – Аржентина, Чили – Боливия, Еквадор – Перу и Венецуела – Уругвай.

Пет дни по-късно започва Купата на Америка, в която бразилците, които са и домакини, са безспорният фаворит на букмейкърите.