Жалко: Цвети Пиронкова отпадна от основната схема на Уимбълдън! – Тенис – Голям шлем

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова не можа да достигне до основната схема на турнира от Големия шлем на Уимбълдън, след като загуби от хърватката Аня Конюх с резултат 1: 2 сета (2: 6; 6: 4, 2: 6) в последния трети кръг от квалификациите.

33-годишната спортистка от Пловдив изигра не най-добрия мач и направи 4 пробива, които решиха мача. Нашето момиче не вървеше много добре, беше пробито в началото и не беше възможно да се върне при нея. През второто полувреме обаче тя показа характер и успя да изравни резултата, но в решителната игра в нейната игра отново имаше спад, който доведе до поражение.

Въпреки поражението, Пиронкова спечели 25 500 лири и 30 точки в световната ранглиста, в която следващата седмица ще заеме 102-ро място.

ПЪРВИ КОМПЛЕКТ (2: 6):

Цвети нервно започна мача и направи удар в първия си сервис. Groom си осигури почивката и поведе с 2: 0. Последва нова игра с лош сервис за българката, която беше на ръба на удара, но успя да направи пас, въпреки че изоставаше с 15:40.

Хърватинът успя да направи подаване и игра при резултата 3: 1, а Пиронкова направи нов скок в петия мач, въпреки сериозната съпротива на Конюх – 1: 4. Вторият скок също беше бързо потвърден от хърватина, който поведе резултат 5: 1.

Пиронкова взе следващия сервис и намали разликата до 2: 5, но Младоженецът беше безмилостен в осмия гейм, който завърши първия сет в нейна полза при резултат 6: 2.

ВТОРИ КОМПЛЕКТ (6: 4):

В началото на второто полувреме и двамата тенисисти играха мач след мач. Пиронкова взе лесно първия си сервис, а в следващия получи точка за пробив, но в крайна сметка Конярят не позволи такова развитие на събитията. След нов гейм с бърз сервис, „Цвети“ поведе с резултат 2: 1, а веднага след това хърватинът възстанови резултата.

В следващите минути размяната на партии продължи до 4: 4. Пиронкова отправи ново подаване, след което решаващият момент дойде във втория сет. Пловдивчанката успя да чукне Конюх в точния момент, което й осигури успех през второто полувреме.

ТРЕТИ КОМПЛЕКТ (2: 6):

Третият сет отново започна не по най-добрия начин за нашето момиче и премина първия си сервис. Groom затвори почивката и отстрани резултата 2: 0. Последва размяна на партии, за да се направи нов скок в петия мач в полза на хърватина, който водеше с резултат 4: 1.

Пробивът беше потвърден от младоженеца, който имаше една игра, за да спечели мача. След трансфера „Цвети“ беше намален на 2: 5. Младоженецът обаче не остави шансове за българина в следващия гейм и завърши сета и мача в негова полза при резултат 2: 1.

FT | ЦВЕТАНА ПИРОНКОВА – АНЯ КОНЮХ 1: 2 (2: 6; 6: 4; 2: 6)