Етър елиминиран от Балкан (Ботевград) от Купата на България след дузпа

Етър продължава напред в турнира за Купата на България, като елиминира Балкан (Ботевград) като гост 5-4 след дузпа. С тях вратарят Христо Иванов отрази два удара на домакините и отбеляза петия.

Ситуацията от мача за купата в Созопол се повтори напълно преди година, когато отново след 0: 0 се стигна до дузпа, а там Христо Иванов също изигра две и отбеляза петия.

След червения картон на Юлияна Райкова, Етър игра в Ботевград без шест основни играчи и 62 минути с човек по -малко, но показа характер и надвиши домакините. Почти през целия мач “виолетовите” имаха предимството и постоянно атакуваха, но и допускаха положения пред вратата. В 15 -ата минута Мартин Петков вкара топката във вратата, но бе отбелязана засада.

Домакините отправиха два далечни удара преди почивката, първо Здравко Атанасов стреля в напречната греда, а в 30-ата минута след хвърлянето на Николай Цветков беше уловен Христо Иванов. Що се отнася до Етерци, Фемия, когото Кнежевич намери, изстреля опасен изстрел в напречната греда, докато самият Ловр Кнежевич стреля. Най -ясната ситуация беше в 43 -ата минута, когато вратарят бе съборен с опасен удар от Христо Марков. Скоро Мартин Петков удари напречната греда с глава.

В 51 -ата минута Ловре Кнежевич бе изведен сам пред вратата, но той намали и спечели само корнер. На “момчетата” остана един човек по-малко в 58-ата минута, когато Юлиян Райков спря атаката с цената на втория жълто-червен картон. Етерите обаче продължиха да атакуват, но направиха куп подавания. Опасният удар на Христо Марков бе отклонен от вратаря Слави Матин в 63 -ата минута. Тогава Николай Дичев стреля с глава след центриране от корнер на портата.

Христо Иванов се отличи с отлично спасяване след хвърлянето на Калоян Бонев. Два чисти подавания, последвани от Христо Марков и Христо Димитров, които излязоха самостоятелно срещу вратаря. Балкан пропусна момента в 88 -ата минута – Христо Иванов направи невероятно спасяване от Кристиан Ковачев, който излезе срещу него.

Това доведе до продължения, в които едва на 94 -ата минута Кнежевич параболичен изстреля напречната греда, а в контраатаката Христо Иванов парира удара на Атанасов. Домакините изчакаха края на дузпата, освобождавайки втория си вратар Костадин Котев в 116 -ата минута.

Кнежевич, Здравко Илиев и Ради Апостолов бяха точни в дузпата, а Христо Иванов отрази хвърлянето на Емил Колев и резултата – 2: 3. Фемия обаче пропусна, а Калоян Бонев изравни резултата 3: 3. Николай Дичев и Давид Йорданов са точен – 4: 4 Въпреки това в шестото изпълнение Христо Иванов се отличи със силен удар 4: 5, а след това отклони удара на Кристиан Ковачев.

“Етър” достига до 1/16 финала, където на 21 септември се среща с Ботев (Пловдив).