Ема Радукану с пореден разочароващ нокаут след триумфа на US Open

Шампионката на US Open по тенис Ема Радукану отпадна във втория кръг на турнира в Линц, Австрия.

Номер 1 в схемата загуби от 106-то място в световната ранглиста Синю Уанг (Китай) с резултат 1:6, 6:7 (0), 5:7 за 2:36 часа.

В първия сет Уанг загуби само гейм от Радукан, а през второто полувреме британецът поведе с 4: 2. Китайците взеха три поредни игри и обърнаха 5: 4, след което и двамата спечелиха подаванията си. При тай-брек обаче Радучану не даде точка на съперника си и изравни резултата.

В третия сет Уанг първи отбеляза резултата 5:4, а в следващия гейм пропусна две мачболи и загуби паса. Китайката отново опита Радучану в 11-ия мач и завърши мача с третия си гол.

Това е поредното разочарование за Радучану след шокиращия му триумф в САЩ. Тя отпадна в първия кръг на турнира в Индиън Уелс и след това с 1-6, 2-6 на четвъртфиналите в Клуж.

На четвъртфиналите Ван ще играе срещу Алисън Риск (САЩ), която завърши на осмо място, която нокаутира Алис Корне (Франция) с резултат 6:4, 6:4.

Втората ракета на света Симона Халеп (Румъния) продължава да стига до четвъртфиналите, след като победи Александра Саснович (Беларус) с резултат 7:5, 6:3.

В спора за място на полуфиналите Халеп ще играе с италианката Ясмин Паолини, която зае седмо място, която победи Сайсай Джън (Китай) с резултат 6:1, 2:6, 6:4.

Номер 3 Даниел Колинс (САЩ) победи Грит Минен (Белгия) с 6:1, 6:2, а на четвъртфиналите ще се изправи срещу Алисън ван Уитуанк (Белгия), която нокаутира Лес Цуренко (Украйна) с 6:0, 6:3 ..