Експерименталният Ливърпул продължава безупречната кампания в Шампионската лига, богат герой Тиаго

Английски Гранд Ливърпул продължава да остава безгрешен и да печели победи в “групата на смъртта” в Шампионска лига… Мърсисайдци победиха Порто с 2:0 на Анфийлд и вече имат общо 15 точки. Драконите все още са втори в групата с 5 точки, като Милан неочаквано победи Атлетико (Мадрид), и затова двата отбора имат по 4 точки, а испанците остават на последно място заради най-лошата голова разлика (в директните сблъсъци имат еднакви показатели ). …

Тиаго даде тон на британския успех със зашеметяващо воле в 52-ата минута от далечна дистанция. През 70-те години Мохамед Салах отбеляза своя дежурен гол и удвои преднината след приемане на Хендерсън, заобикаляйки съперник и стреляйки друг в близкия ъгъл.

Това е поредният мач без загуби от Юрген Клоп начело на Ливърпул срещу Порто (5 победи и 1 равенство с голова разлика 18:2). Португалците обикновено играят силно в петия кръг на груповата фаза на турнира, като това е едва второ поражение в последните 10 мача от последните сезони (4 равенства и 4 победи в останалите).

Драконите празнуват поредното неприятно гостуване на Острова след 14 поражения от 18 мача през този век в Англия и само 1 победа (+ 3 равенства).

Ливърпул ще изиграе нов мач на Анфийлд, този път във Висшата лига и срещу Саутхемптън (27/11). Следва мърсисайдското дерби срещу Евертън, в което карамелите са домакини (01.12). Порто има домакински мач с Витория Гимараеш (28.11) и гостуване на Портимонензе (03.12).

НАЧАЛНИ КОМПОЗИЦИИ

Ливърпул: Алисън, Цимикас, Конате, Матип, Неко Уилямс, Тиаго, Мортън, Окслейд-Чембърлейн, Салах, Мане, Минамино

Порто: Диого Коста, Заиду Сануси, Пепе, Мбебе, Жоао Марио, Урибе, Серджо Оливейра, Отавио, Диас, Тареми, Еванилсон

ВТОРА ПОЛОВИНА

5 минути след началото на второто полувреме, след вълнението, топката беше на пътя на Урибе, който веднага стреля от наказателното поле, но ударът му мина малко покрай левия страничен стълб.

52′- 1:0! Домакините поведоха след зашеметяващо воле от далечно воле на Тиаго Алкантара, което прати топката право в долния десен ъгъл. Страхотна игра в халфовата линия.

В 61-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн получи пас и показа отличен спур, преди да стреля от границата на наказателното поле. За негово нещастие той видя как изстрелът му отива на няколко сантиметра от десния стълб.

Секунди по-късно домакините успяха да удвоят преднината благодарение на Такуми Минамино, но радостта им беше краткотрайна, тъй като голът беше коректно отменен заради засада.

70 ‘- 2:0! Този път предимството на домакините се удвои, а нямаше кой да го отнеме, но Мохамед Салах се разписа! Египтянинът се озова в зоната на наказателното поле, където Хендерсън го намери, след което умело пропусна съперника и превърна в долния десен ъгъл.

10 минути преди края на нормалното време Ливърпул спечели правото на свободен удар от отлична позиция на границата на наказателното поле. Джордан Хендерсън влезе зад топката, но опитът му мина покрай десния страничен стълб.

ПЪРВАТА ПОЛОВИНА

Промените в състава на Клоп определено повлияха на началото на мача, като Порто създаде три страхотни шанса за гол. В 9′ прекрасно центриране в наказателното поле откри Тареми, който удари с глава, но вече в тялото на защитника. След 4 минути Отавио се освободи и стреля на около 10 метра от вратата, но го направи изключително неточно.

Буквално минута по-късно Порто иска дузпа за фаул срещу Отавио, но ВАР счете претенциите на гостите за неоснователни.

Постепенно Ливърпул пое инициативата и започна да играе в по-познат стил. Стигна се дори до гол в 32′, като Мане вкара отблизо, но попадението му беше отнето заради засада – 0:0 преди почивката.

ПРЕДИ ДУЕЛ

Играчите на Юрген Клоп играха максимално от самото начало и все още постигат резултати във всеки мач в групата. Очаква се той да насочи отбора си със сигурно първо място, за да избегне контузия.

Той е доста уверен в себе си, след като се е срещал с Порто 5 пъти като треньор на Ливърпул, има 4 победи и 1 равенство, а головата разлика е 16-2. Драконите обаче имат амбиции да излязат от тежката група, която се подсили към момента, завършвайки на второ място.

Те ще се опитат да се възползват от факта, че Ливърпул няма нужда да побеждава на всяка цена, а петият кръг от груповата фаза обикновено им носи успех – имат само една загуба в последните 9 мача от този кръг по групи (4 равенства, 4 победи в останалите).

Посещенията им в Англия обаче не завършват добре. Порто загуби 13 от 17-те си мача на острова през този век, само с една победа (+ 3 равенства). Очакват се и много голове, тъй като те са паднали с повече от 2,5 в 13 от последните 15 мача на Ливърпул, както и в 10 от последните 12 мача на Порто.

Преди мача Ливърпул водеше с 12 точки, следван от Порто с 5, Атлетико Мадрид с 4 и Милан само с 1 точка.