Евертън настига лидерите на Англия – Футболен свят – Англия

Отборът на Евертън се изкачи на четвърто място във Висшата лига след ясна победа над Бърнли в последния мач от 4 -ия кръг.

Обвиненията на Рафаел Бенитес разочароваха през първото полувреме на Гудисън Парк, но след почивката той коренно промени поведението си на терена и успя да спечели 3: 1.

В 54 -ата минута Бен Ми отвори за гостите, но само за седем минути от 60 -ата до 67 -а „карамелите“ демонтираха противника и вкараха три гола без отговор, което им осигури пълен набор от точки.

Майкъл Кийн отбеляза 1-1 след асистенцията на Андрос Таунсенд, а самият Таунсенд вкара пет по-късно след страхотен удар. Веднага след това Демарей Грей вкара третия гол за карамел, което предопредели крайния изход на мача.

След днешния успех Евертън отбеляза десет точки и изравни с Манчестър Юнайтед, Челси и Ливърпул. Бърнли остава в дъното на класирането с една точка в актива.