Дългоочакваното завръщане на Бензема започва с пропусната дузпа

Някои изтъкнати европейски футболисти засилиха контрола при подготовката за европейското първенство през следващата седмица.

По-голямата част от вниманието беше насочено към Париж, където световният шампион и любимец номер 1 на Европа – Франция се срещна с Уелс. „Петлите“ спечелиха с 3: 0, но основната причина за интереса им към този мач беше голямото завръщане на Карим Бензема след пет години отсъствие от Франция.

Именно включването му в шампионската група стана най-голямата изненада за всичките 24 отбора като цяло, главно заради скандалите, през които той и треньорът Дидие Дешан оцеляха.

Днес Дешан му даде шанс от първите минути и всичко можеше да се превърне в завръщане на мечтите, когато съдията посочи бяла точка в средата на полувремето и дори изгони Неко Уилямс от Уелс.

Бензема пое играта, но уелският вратар успя да отбележи недостатъчно убедителния си удар. Тази ситуация със сигурност ще помрачи настроението на Бензема, но не и на френския национален отбор, който имаше много силен мач със страхотно настроение.

Антоан Гризман откри резултата в 37-ата минута, а през второто полувреме нов гол на Гризман и Осман Дембеле направи крайния резултат 3: 0.

Вторият фаворит на букмейкърите – Англия, в Мидълзбро постигна минимален успех над Австрия.

Заслужава да се отбележи, че стартовият състав на Трите лъва не беше оптимален поради почивката, която получиха финалистите в Шампионската лига.

Може би това беше една от причините Англия да не играе в най-добрите си мачове, но голът на Букайо Саки в 56-ата минута беше достатъчен за успех.

Снимка: Гети изображения

Много по-интересно беше в Инсбрук, където Германия и Дания направиха равенство 1: 1.

След нулевото първо полувреме, в което играчите на Бундеслигата се бориха да пропуснат, удариха два лъча, нито един гол.

В началото на второто полувреме обаче Флориан Нойхаус се отвори за германците, преди Юсуф Поулсен да изравни резултата, правейки единствения чист удар за Дания в мача.

Друго голямо футболно име в Европа, Холандия, направи равенство драматично с 2: 2 с Шотландия.

Лалетата успяха да изравнят с гол на звездата си Мемфис Депей в последния момент.