Драма на Сан Сиро и равенство между Милан и Интер

Дербито на Милан между Милан и Интер даде много емоции и интересни моменти, но не и победно – 1:1. Бившият играч на росонерите Халкан Чалханоглу промотира символичния гост от дузпа в 11-ата минута, а шест минути по-късно Милан изравни гол след автогол на Стефан де Фрай. До края на първото полувреме Интер получи нова дузпа, която Лаутаро Мартинес обаче допусна.

Нерадзурите имаха още няколко шанса за победа, но защитниците на Милан се справиха добре. В последните минути росонерите натискаха и бяха близо до гол в 90-ата минута, когато Алексис Сейлмейкърс стреля в гредата, а Франк Каси миг по-късно не успя да подаде топката в празната врата.

Така след 12-ия кръг в Серия А лидерите в класирането запазиха позициите си. Милан и Наполи имат по 32 точки, следвани от Росонерите заради най-лошата голова разлика. На трето място е “Интер” с 25 точки, с три повече от Аталанта, а с 4 – Лацио.

Срещата започна перфектно за Интер, а след 11 минути символичният гост поведе. Хакан Чалханоглу нахлу в наказателното поле на Росонерите и беше съборен от Франк Кизи. Реферът посочи бяла точка и след като разгледа ситуацията с VAR, потвърди решението. Самият Чалханоглу спокойно стреля от дузпа и не остави шансове на Татарусан – 1:0 в полза на Интер.

Домакините се опитаха да реагират, но скоро Рафаел Ляо не успя да победи Самир Ханданович. Това направи в 17-ата минута Стефан де Фрай. Сандро Тонали центрира от свободен удар, а защитникът на Интер безмилостно прати топката в собствената си мрежа с глава – 1:1.

Драматичните събития продължиха, а в 25-ата минута Интер получи втора дузпа. Матео Дармиан проби към фланга, влезе в наказателното поле и получи фаул на Бало Тур. Този път Лаутаро Мартинес трябваше да изпълни дузпа. Аржентинецът стреля силно в долния десен ъгъл на вратата на Татарушано, но румънецът показа отличен рефлекс и спаси.

До края на полувремето Интер имаше още един невероятен шанс за втори гол. В 44-ата минута Алесандро Бастоне отправи остър пас към Николо Барела. Халфът обаче не успя да пробие стената пред вратата на росонерите, а Бало-Туре изби топката от голлинията. Малко след удара на Лаутаро топката излетя на няколко сантиметра от напречната греда.

Продълженията продължиха и през второто полувреме. И двата отбора чакаха грешките на съперника, а играчите и на двата отбора не направиха нищо по-сериозно през първите двайсет минути.

В 72-ата минута влезлият като резерва Артуро Видал имаше отличен шанс да вкара втория гол на Интер. Джеко проби по левия фланг и засече чилиеца близо до точката на дузпата. Видал се опита да удари празната врата, но Калулу отхвърли. Халфът имаше възможност за подаване, но Калулу отново блокира пътя на топката и не я допусна.

Последните минути бяха за Милан. На 82-о място Златан Ибрахимович изпълни опасен свободен удар, но Ханданович спаси. Резервите Ребич и Салмакерс също се опитаха да донесат успех на росонерите с необичайните си действия. В 90-ата минута Сейлмейкърс беше на няколко сантиметра от целта, след като удари гредата от границата на наказателното поле. Топката обаче се върна към Франк Кейси, който не успя да я прати в празна врата.

Милан – Интер 1:1

0:1 Хакан Чалханогли 11-д

1:1 Стефан Де Фрай 17′-автогол

Милан: Татарусану, Калабрия, Чаер, Томори, Бало Туре (46 – Калулу), Тонали (71 – Бенасер), Кеси, Крунич (84 – Бакайоко), Диас (59 – Салеймейкърс), Леао (59 – Ребич), Ибрахимович

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастонь (85 – Димарко), Дармиан (76 – Дъмфрис), Барела (68 – Барела), Брозович, Чалханулу, Перишич, Джеко (76 – Корея), Мартинес (84 – Санчес)