Драма в 120-ата минута донесе на Индзаги първия трофей с Интер

Интер спечели Суперкупата на Италия след драматична победа с 2:1 над Ювентус в 120-минутен двубой с Джузепе Меаца.

Алексис Санчес се превърна в страхотен герой за нерадзурите, като отбеляза победния гол в първата минута на добавеното продължение.

След 1-1 в основното време и двата отбора като че ли се съгласиха да решат съдбата на трофея за дузпата.

Но секунди преди последния сигнал на рефера Алекс Сандро сгреши в разчистването и реши да хвърли топката с гърди към Киелини.

Матео Дармиан я смени с друга резерва Санчес, който прояви хищнически инстинкт и бързо завърши покрай Перин с резултат 2:1.

Преди това Ювентус откри в 25-ата минута, когато Мората успя да задържи топката в контура и да стреля, а Уестън Маккени се разписа с глава.

Десет минути по-късно за Интер беше отсъдена дузпа, след като Де Чилио шутира Един Джеко.

Лаутаро Мартинес изравни от бялата точка.

През второто полувреме и двата отбора имаха добри положения, но не ги използваха и мачът премина в продължения.

Там Алексис Санчес пропусна от чиста позиция с глава в 96-ата минута, но след това се превърна в герой за своите.

Така “Интер” спечели първия трофей под ръководството на Симоне Индзаги.

Треньорът взема тази купа за трети път, но последните две бяха по време на престоя му в Лацио.