Драма във Варшава! Полша спира Англия с късен гол 1-1

Полша спря победата на Англия в квалификациите за световно първенство, след като достигна 1-1 във Варшава след добавен гол.

По -рано Хари Кейн се отличи с гостите, които имаха силно второ полувреме и видяха победителите, но в самия край домакините стигнаха до скъпоценната точка.

Равенството не промени ситуацията в групата, но Трите лъва не успяха да се откъснат от челото. Те имат 16 точки, 4 повече от Албания и 5 точки пред Полша, но несъмнено остават в права позиция на световния финал.

Домакините започнаха амбициозно със сериозен натиск от другата страна. В 5 -ата минута Пухач стреля от въздуха, но Стоунс блокира. Феновете също допринесоха за вдъхновението в редиците на поляците.

Отборът продължи да оказва натиск, но не стигна до ясни ситуации, въпреки продължаващото напрежение около наказателното поле. В 14 -ата минута Модер не се намеси в Пикфорд след натиска от Уокър.

Англичаните се опитаха да поемат контрола, но атаката им нямаше скорост. В 19 -ата минута Маунт все пак прати топката във вратата, а след това Кейн реши да комбинира с глава, вместо да провери Шанси.

Гостите установиха предимство в средната зона, но Пикфорд ги спаси в 29 -ата минута. Левандовски опита отляво и подаде към Линети, след което продължи да се движи и се върна, за да опита да подаде към вратаря, но защитникът успя.

Модер действа доста неточно, след което съперниците продължават да действат предпазливо и предпазливо и в крайна сметка почивката падна на 0: 0. По пътя към съблекалните Глик и Магуайър извадиха нещо, но реферът ги успокои с жълто карта.

Второто полувреме започна със ситуация за Англия, когато Грилиш нахлу във вратата на Давидович и отиде успоредно на голлинията, но Шченски успя да отрази малко топката. Трите лъва обаче определено започнаха много по -опасно и Стърлинг създаде проблеми на полската защита, а след това Шоу центрира опасно.

В 53 -ата минута Филипс стреля силно, но не пречи на вратаря. Това беше първият точен удар за британците, които продължиха атаката, а в 61 -ата минута Магуайър стреля в напречната греда след свободен удар. Успех на Полша!

В следващите минути темпото се увеличи, но домакините се обединиха. В 71 -ата минута Левандовски стреля по земята, но Пикфорд спокойно спаси. Минута по -късно Англия излезе напред.

Хари Кейн излезе пред наказателното поле, остана свободен и реши да стреля от 23-24 метра. Имаше намаление, което обърка Шанси, който нямаше време да реагира, и топката се разби в долния ляв ъгъл на вратата. Това е 41 -и гол на нападателя в националния отбор и едва втори гол извън наказателното поле.

В 81 -ата минута Пикфорд едва не зарови гостите. Пикфорд забави темпото и изрита Свидерски в краката, след което се насочи към празната врата, но вратарят успя да навакса и да хване топката точно пред вратаря. Голям късмет за Англия.

Гостите запазиха контрола, но в 89 -ата минута бяха ударени от Левандовски. Той усвои перфектно дълга топка, след което погледна към далечния ъгъл, но неточно.

Това обаче насърчи поляците и те изравниха резултата в компенсирано време. Ударът на Линети беше блокиран първи, но топката остана в краката на Левандовски, той беше центриран леко вляво, а Шимански засече топката в наказателното поле, уцели го с глава в мрежата и направи резултата 1: 1.

Полша – Англия 1: 1