Дори и без Кристиано Португалия победи Азербайджан насред Баку

Дори и без дузпа, португалецът Кристиано Роналдо спокойно спечели гостуването си в Азербайджан в световната квалификация 3: 0. Диого Жота отбеляза гол и асистенция.

На олимпийския стадион в Баку гостите решиха преди почивката и вече вкараха 13 точки от първите 5 мача в групата, продължавайки борбата за директен рейтинг.

Иберийците контролираха мача и нанесоха решителния удар по средата на първото полувреме, вкарвайки два гола.

На 26 -ата минута Бруно Фернандес изпрати отличен удар към далечната греда, където Бернардо Силва засече и отбеляза отличен гол с въздушен удар.

След 5 минути гостите напълно се успокоиха. Бруно отново бе включен, тъй като подаването му бе отбелязано от Йота, а Андре Силва, който започна вместо Кристиано, вкара втория гол.

Това развитие даде на Португалия спокойствие и контрол, а след почивката хората на Фернандо Сантос постигнаха друга цел. Кансело направи всичко възможно и направи отличен пас към Диого Хота, който отбеляза 3: 0.

Португалия Състав: Патрисио, Герейро (71 Нуно Мендес), Диас, Пепе, Кансело, Палина (46 Невес), Моутиньо (78 Отавио), Жота (78 Жоао Марио), Бруно Фернандес, Бернардо Силва (78 Гедеш), Андре Силва