Днес младежите играят срещу 76 милиона евро отбор – БГ Футбол – Национален отбор

Тази вечер нашият младежки футболен отбор ще играе квалификационен мач срещу фаворита на групата Холандия. Срещата започва в 19:45 и ще можете да го следите на живо в сайта Gong.bg

“Лалетата” са изненадващо втори със 7 точки, но за мача отстъпват на лидера на Швейцария, който е с 10 точки. Отборът на треньора Ервин Дан де Лула все още не е загубил, като спечели два мача и едно равенство с Crusaders. В 3 мача от квалификационния кръг лалетата са отбелязали 10 гола, тоест повече от 3 на мач. Младите лъвове са на четвърта позиция с 6 точки след две победи и две загуби и голова разлика 7:5.

Холандия обаче впечатлява с избора от точно 76,5 млн. евро, което е 10 пъти по-скъпо от нашето (7,18 млн. евро). Най-скъпият е десният бек на Байер Леверкузен Джереми Фримпонг, оценен на 15 милиона евро.

Най-известният играч у нас обаче е нападателят на Байерн Мюнхен Джошуа Цирксе. Той е оценен на 8 милиона евро и в момента е под наем за Андерлехт, като отбеляза 6 гола в 12 мача на Юпилер лигата от началото на сезона. 20-годишният нападател има 16 мача и 4 гола за първия отбор на Байерн. Трудно му е обаче да се бори за място с колата на Роберт Левандовски и заради това баварците решиха да го изпратят в друг отбор, за да спечели минути.

19:45 | ХОЛАНДИЯ U21 – БЪЛГАРИЯ U21

Възможни състави за двата отбора:

НИДЕРЛАНДИЯ (4-4-2): Шерпен – Фримпонг, Богард, Ван дер Берг, Маастен – Екеленкамп, Рейс, Тимбър, Ван Каам – Цирк, Редан

Развъдчик: Ервин ван де Лул

БЪЛГАРИЯ (4-3-3): Дамян Христов – Виктор Попов, Симеон Петров, Валентин Антов, Мартин Дичев – Мартин Атанасов, Иля Груев мл., Филип Кръстев, Митко Митков, Мартин Минчев, Силвестър Джаспър

Развъдчик: Александър Димитров

Главен съдия: Саша Щегеман, Германия

стадион: Стадион Джанмар, Алмер, Холандия