Динамо (Киев) – Байерн (Мюнхен) 1-2 в Шампионска лига

След като потвърди мястото си на четвъртфиналите миналата седмица, Байерн Мюнхен бетонира първата си позиция в група Е тази вечер. Няколко седмици след домакинския погром над Динамо Киев, избраникът на Юлиан Нагелсман повтори упражнението на украинска земя. … Победата беше 1: 2, а баварският автомобил осигури необходимото предимство още преди почивката, когато вече водеше с резултат 0: 2.

Победата можеше да бъде пропусната от златните медалисти от Бундеслигата, които имаха късмета в последните минути Виктор Циганков само да ги разтърси с дясната греда.

Източник: EPA / БГНЕС

Под силен сняг на Олимпийския стадион в Киев Байерн поведе в 13-ата минута. Робърт Левандовски добави още един уникален гол към бляскавата си кариера, зарязвайки зле попаднала топка от украинската защита със задна ножица.

Икер Касияс определи своя фаворит за спечелване на Шампионската лига

Според него това ще бъде бившият му клуб – Реал (Мадрид).

В 41-ата минута германците създадоха нова високоскоростна атака, при която Мюлер пропусна топката към Толисо, а Кингсли Коман я получи, който не сбърка от малък ъгъл – 0:2.

До почивката се използва системата VAR, която отчита възможността за дузпа в полза на Динамо. В крайна сметка реферът Умут Мелер се отказа от подобно развитие на събитията.

Уверени с комфортно ръководство, гостите леко забавиха темпото на представянето. Отличен момент се оказа за звездата на Динамо Николай Шарапенко, който намекна за изключителните си качества. На два пъти се доближи до гол в 48-ата минута, но така и не намери път към топката сред уверения Нойер.

Снимка 554711

Упоритостта му се отплати и през 70-те години Киев падна. Атакуващият полузащитник стана основа за добра атака, в която Циганков намери Денис Гармаш в наказателното поле и той намали резултата до 1: 2 със силен удар в центъра на вратата.

От този момент нататък отборът на Мирча Луческу изведнъж повярва, че той може да научи нещо от този мач, а кризисните моменти преди Нойер зачестиха. Веднъж германец докара Сидорчук в отчаяние с наглед невъзможна намеса, а малко по-късно Циганков стреля покрай дясната греда.

Виляреал 0-2 Манчестър Юнайтед Шампионска лига

Малко радост за Юнайтед, “червените дяволи” си осигуриха елиминационното място в Шампионската лига.

Британците със стратегически успех по време на визитата си във Виляреал

В последните минути драмата приключи и Байерн се размина. Циганков удари силно от границата на наказателното поле, но за съжаление топката срещна само дясната греда.

В последния кръг, в мач без значение, Байерн гостува на Барселона у дома. Динамо ще гостува на Бенфика.