Джокович спечели Големия шлем # 350 – TennisKafe

Ролан Гарос, втори кръг

Новак Джокович – Пабло Куевас 6-3, 6-2, 6-4

В своя мач # 350 на турнирите от Големия шлем Новак Джокович не изненада и победи Пабло Куевас в три сета с резултат 6-3, 6-2, 6-4.

Сърбинът изигра най-добрия си мач от началото на сезона и това му помогна да успее само след три сета срещу много опасен противник на клей.

Въпреки че всеки от тях има 34 (Джокович) и 35 (Куевас), те се срещнаха за първи път. Уругваецът демонстрира атрактивния си стил на игра, който му донесе много красиви мачове и само 9 мача срещу номер 1 в света.

Джокович загуби във втория кръг в Париж само веднъж и в началото на мача стана ясно, че подобно развитие на събитията е много малко вероятно, въпреки че Куевас излезе първи с резултат 2: 1. Веднага след почивката, 18-кратният шампион от Големия шлем си върна пробива, а новият – 5: 3 – осигури успех в сета.

През второто полувреме Ноле вдигна още повече нивото и не загуби нито една точка при първата сервис. Логично е, че Куевас не подобри нито един брейкбол, а сърбинът реализира и двата си шанса – 1: 0 и 4: 1, което му позволи да излезе напред в два сета.

Опитът на Джокович да достигне поне до третия кръг за 16-та поредна година продължи успешно и имаше пробив в първия мач от третия сет. Последва невероятна 11-минутна игра, в която играч №1 в света отклони две възможности за пробив и въпреки това успя да затвърди преднината си.

Всъщност този трети сет се оказа най-труден, защото в него Куевас игра свободно, получиха се агресивните му удари и спечелването на сервиращите геймове за Ноле се превърна в доста голямо предизвикателство. В четвъртия гейм той отново удари два брейкбола и поведе с 3-1 след поредната 11-минутна битка и това бяха последните шансове за Куевас в мач, завършил след 2 часа и 6 минути игра.

Джокович завърши мача с 32 печеливши хвърляния и само 22 непровокирани грешки, както и отличен сервис – 75% от победите в първия и 57% във втория.

В третия кръг Джокович ще се изправи срещу Ричард Беранкис, който победи със 7-5, 2-6, 7-6 (4), 6-0 Джеймс Дъкуърт. Това ще бъде четвърти мач между тях и досега сърбинът е спечелил и трите. Последният беше на Ролан Гарос във втория кръг миналата година и завърши с 6-1, 6-2, 6-2.