Джокович се срещна с първия си голям тест, но мечтата за “Кариерен шлем” е жива!

Световният номер 1 Новак Джокович се приближава до желаната титла в Ню Йорк, след като разби съпротивата на Кай Нишикори, за да запечата билета си за втората седмица на US Open тази година. В някои части на битката сърбинът се поколеба малко, но все пак успя да покаже уменията си във важни моменти и се поздрави за успеха след 6: 7 (4) 6: 3 6: 3 6: … Така, трите -кратен шампион на US Open в За 13 -ти път достига до 1/8 финала, където ще се бие с победителя в мача Аслан Карацев и Дженсън Бруксби.

В първите минути на мача световният шампион # 1 изигра изключително слаб сервис, като направи 3 непровокирани неточности, съчетани с двойна грешка, която даде на японците ранна преднина от грабването – 2: 1. Това бяха единствените проблеми за Новак в началния етап, тъй като той веднага стабилизира играта си и дори успя да окаже натиск върху противника в шестия мач, но Нишикори показа отлична игра в защита и запази подаването. Джокович продължи да оказва натиск върху противника и при следващото подаване постигна целта си, когато няколко пропуска №56 на света върнаха паритета в резултата – 4: 4.

Последваха обичайните печалби от услуги, което доведе до тай-брейк. В него сърбинът игра твърде прекалено внимателно, което позволи на Нишикори да завладее инициативата в плейофите и да причини неточности от страна на ракетата на лидера, така че началната игра отиде при тенисист с по -нисък рейтинг.

Във втория сет 20-кратният шампион в шлема започна уверено и поведе с ранна почивка и 2: 1. Той срещна много трудности при осигуряването му, тъй като завръщането на японците беше изключително агресивно и често причиняваше главоболие за първия в света, който трябваше да спаси цели 5 брейкбол, но показа характер и успя да запази лидерството си. При следващото подаване той също се сблъска с трудности, но отново не позволи да се върне паузата и след поредния изблик от 5: 3 изравни някои участъци.

Стартът на третия сет отново беше по -добър за Ноле, чиято игра се развиваше драматично. Той използва максималната ширина на корта, като много точно насочва ударите към противниковата половина на терена, което му дава предимство от ранната пауза и 4: 1. Точно когато изглежда, че Белград е поел контрола над мача, представянето спадна и след две поредни грешки, придружени от неубедителна игра от основната линия, той си позволи да загуби подаването си, въпреки факта, че води с 40-0. което се оказа решаващо за изхода комплект.

През четвъртото полувреме силите бяха напълно изравнени при резултата 2: 2, когато Джокович показа своята класа и се показа прекрасно в защита, разбивайки съперника и направи тире. Това даде необходимия тласък на играта на Новак, който се чувстваше все по -комфортно на корта и скоро успя да удвои аванса от пробива на 5: 2, като от този момент нямаше връщане назад за представителя на Япония.