Джокович побеждава Беретини, за да се бие с Надал – TennisKafe

Ролан Гарос, четвъртфинали

Новак Джокович – Матео Беретини 6-3, 6-2, 6-7 (5), 7-5

Новак Джокович се класира за полуфиналите на Ролан Гарос за трети пореден път след убедителна победа от три сета над световния номер 9 Матео Беретини. Сърбинът не показа колебание, което показа срещу Лоренцо Муцети в предишния кръг, и свали номер 1 на Италия, като направи важна крачка към втората си титла в надпреварата.

Съперникът на Джокович в борбата за място в мача за трофея ще бъде големият му съперник. Рафаел Надал, който нокаутира Диего Шварцман по-рано днес. Предстоящият мач между тях ще бъде # 58, а засега балансът е 29-28 в полза на Жокера.

Беретини имаше шанс да пробие в първия мач, но не използва шанса си и Джокович поведе. Италианецът изравни резултата и можеше да стигне до повратна точка, но в третия мач той отново пропусна точка за пробив и номер 1 в света си върна преднината. Това беше началото на силна серия за Джокович, който направи първия пробив в мача и уверено поведе с 4: 1.

Беретини намали дефицита си, но след това пропусна нова точка за пробив и Джокович си върна преднината от три мача до 5-2. Италианецът запази интригата, като спечели следващото подаване, но Жокерът отговори с нулев мач и спечели през първото полувреме 6: 3.

В началото на втория сет 10-ата ракета на света водеше по отношение на резултата, но Джокович записа нов гейм до нула и възстанови равенството. Беретини поведе с 2: 1 и изглеждаше готов да окаже по-сериозна съпротива на известния си съперник, отколкото в първия сет.

Това обаче не се случи. Джокович спечели подаването си до нула, след което отново успя да пробие първо с преднина 3-2. Шампионът през 2016 г. продължи да доминира и въпреки усилията на италианския тенисист спечели следващите три мача, като спечели убедителните 6-2 и удвои оловото.

В първите осем мача от третото полувреме никой от противниците не използва възможността за пробив. Първата точка на пробив се отвори за Джокович, но той не успя да се възползва от шанса си и Беретини си върна преднината при 5-4. Италианецът обаче не успя да направи решителен пробив и в крайна сметка стигна до тай-брейк.

Той беше доста интригуващ, никой от тях не водеше с повече от една точка, но в крайна сметка Беретини показа повече хладнокръвие в най-решаващия момент и спечели със 7-6 (5).

Четвъртият сет беше най-интензивен в мача, в резултат на което играта след партито беше напреднала почти до края. При резултата 3: 2 Джокович достигна точка за пробив, но не успя да пробие сервиса на Беретини и да увеличи предимството си. При резултата 6: 5 сърбинът имаше шанс да спечели мача, след като опонентът му изпрати привидно лек воле в контакт, но тогава Джокович също направи грешка от бекхенд.

Световният номер 1 стигна до втората игрална топка, която обаче бе отклонена от Беретини като отличен победител, а след плейофа сърбинът изпусна нервите си и извика на треньора си Мариан Вайду. Въпреки това, със следващата възможност, която получи, Джокович беше прав и оформи крайните 6-3, 6-2, 6-7 (5), 7-5 след три часа игра и половина.