Джокович отново даде първия сет, но премина в режим Супермен и е на 2 мача от него.

Сърбинът отново ще играе със Зверев на полуфинал, след като германец го спря на Олимпиадата

Новак Джокович премахна още една трудна пречка по пътя си към величие, превръщайки Матео Беретини 5: 7, 6: 2, 6: 2, 6: 3 в четвъртфиналите на US Open.

В третия пореден мач от турнира сърбинът загуби първия сет, но отново премина в режим с много малко грешки, концентрация и точност, което не остави нито един шанс на италианеца.

Беретини игра страхотно, мачът беше страхотен за гледане, но вие сте безсилни срещу такъв Джокович. Това разочарова противниците с неговата ефективност и създава впечатлението, че всичко, което правите, няма да се обърка.

Ноле загуби първото полувреме с 5-7, макар че два пъти имаше перфектни солови възможности, преди да направи Матео 5-5.

Свят №1 на третия ред в Ню Йорк наваксваше, но събра отново цялата си енергия и мотивация в решаващ момент. В следващите три сета той даде на Беретини 14 точки за подаването, опита 5 пъти и в пет случая намали сервисните игри до нула. И срещу топ играч, който не се представи лошо по никакъв начин.

След 3 часа и 30 минути мачът бе спечелен от Новак на полуфинала, където го очаква Александър Зверев. Германецът го спря преди месец на същия етап в Токио на път към олимпийското злато.

Сега остава една от двете препятствия между Джокович и годишния турнир от Големия шлем на сърбина. Той вече спечели Откритото първенство на Австралия, Ролан Гарос и Уимбълдън през 2021 г. и никой мъж не е спечелил и четирите за една календарна година от Род Лейвър през 1969 г.

– Не ме питай за това, човече! Ноле се засмя по време на интервюто веднага след победата на Патрик Макенроу на корта. – Знам какво искаш да ме попиташ, затова те прекъсвам. Гледам само полуфинал, следващия мач. Зверев играе страхотно сега и ще бъде много труден мач.

Беретини днес игра страхотно, той е топ играч, неслучайно е в десетката на света. Беше много труден момент в сетове 0: 1, а на корта си сам, трябва да го направиш сам, никой няма да ти помогне. Това е нашият спорт, в такива моменти се събирате, трупате сили и се опитвате да постигнете повратна точка. “

Другата полуфинална двойка е между световния номер 2 Даниил Медведев и Феликс Огиер Алиасим.