Джокович е домакин на епичен полуфинал с Надал на Ролан Гарос – Тенис – Големия шлем

Лидерът на схемата Новак Джокович победи Матео Беретини на девето място, за да се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция. Световният номер 1 спечели 6: 3, 6: 2, 6: 7 (5), 7: 5 и стигна до своя 40-и полуфинал от Големия шлем. Само Роджър Федерер има повече полуфинали в цялата си кариера от Големия шлем – 46.

Мачът беше прекъснат в четвъртия сет за около 20 минути поради наложения от пандемията вечерен час в Париж. В 23:00 местно време феновете трябваше да напуснат трибуните, което предизвика недоволството им.

5000 души присъстваха на съда на Филип Шатри и създадоха страхотна атмосфера, но след вечерта трябваше да си тръгнат. Някои от тях предизвикателно останаха там, където бяха и скандираха: „Платихме, ще останем“. Двамата се завърнаха за кратко в гримьорните, но след като зрителите си тръгнаха, мачът беше подновен.

Джокович започна и спечели първите два сета с 6: 3, 6: 2. Беретини намери своя ритъм в третия сет и успя да го спечели след тай-брейк.

Игра се четвъртият сет и се развива игра след игра, когато Джокович направи ключов пробив в игра 12 и завърши мача с третата си топка след малко повече от три часа и половина игра.

Така на полуфинала Джокович ще се срещне с Рафаел Надал, който нокаутира Диего Шварцман на четвъртфиналите. Мачът ще се проведе под 58-ия номер между Джокович и Надал, сърбинът ще поведе с резултат 29:28.