Джокович даде само комплект на Беретини – TennisKafe

Четвъртфинали на US Open
Новак Джокович-Матео Беретини 5-7, 6-2, 6-2, 6-3

Новак Джокович е близо до само две победи в историческия календар на Големия шлем. На световното първенство проблем 1 имаше проблеми в началото, но в крайна сметка в четири сета той победи шестия в схемата на Матео Беретини във вечерната сесия на Артър Аш.

На сърбите бяха необходими 3 часа и 30 минути за последните 5-7, 6-2, 6-2, 6-3 в третия им пореден мач от Големия шлем, след като бяха съперници на четвъртфиналите на Роланд. Гарос и във финала на Уимбълдън.

Джокович загуби сет в четвъртия от пет гейма, но отново нямаше проблеми в следващите три сета. За него това беше 12 -ата победа от 12 четвъртфинала в Ню Йорк, както и общо 80 -та победа в този турнир.

„Беше страхотен мач, много енергия на и извън корта. Матео е страхотен играч, който влезе в челната десетка “, коментира сърбинът след успеха.

„Когато загубих първия сет, успях да го забравя и да продължа да бъда в настоящето и мисля, че бях съсредоточен в началото на втория сет. Издигнах се на друго ниво. Това бяха трите най -добри сета, които съм играл в турнира.

Джокович завърши играта със 74% точки при първия сервис и 44 победители, от които 12 аса. Той също така направи 15 непредизвикани грешки по -малко от 43 опонента.

„Исках да започна мача добре, мисля. Имах брейкбол в средата на първия сет, но той има един от най -добрите сервиси в спорта. Има причина да го наричат ​​тенис чук. Притежава мощен сервис и удар отдясно.

Първият сет беше много труден физически, тъй като и двамата се бориха усилено, за да спечелят пасовете си. 6 от 12 мача имаха минимални равенства, най-дългият от които беше 2-3 на сервис на Беретини, когато след 7 равенства и 2 брейкбол топката италианецът изравни 3-3.

Джокович също не се възползва от факта, че при 4-5 опонентът му направи само един от първите шест подавания. В следващия гейм с подаване отдясно по диагонала Беретини достигна до пробив, а след това преобразува четвъртата си сет -точка на сервиса си и завърши сета в 78 -ата минута на играта.

В началото на второто полувреме Матео намали значително процента на първия сервис, а Джокович беше готов да се възползва от предимството. Първата му почивка беше 3: 1 и малко след втората доведе до бързо изглаждане на резултата.

В третия сет световен номер 1 направи ранен пробив. При резултата 3: 1 покривът на Артър Аш започна да се затваря, но това ни най -малко не наруши ритъма на Ноле, който отново с втория пробив осигури успеха му.

Серията му продължи с пробив 2: 0 в четвъртия сет, а до края на мача Джокович така и не даде брейкбол на съперника си.

Така той си осигури среща на полуфинала с четвъртия в схемата Александър Зверев. Германецът е в добра форма с 16 победи подред. Сред тях – успехът над сърбина в полуфинала на Олимпийските игри в Токио.

„Той е в невероятна форма, печели много. След Уимбълдън не мисля, че е загубил играта. Той спечели златото на Олимпиадата, спечели доста удобно в Синсинати и стигна до полуфинал тук. Играхме преди месец в Токио. Аз водех със сет и брейк, но той успя да се обърне. Той е един от най -добрите в света и ми е интересно. Колкото по -трудно е предизвикателството, толкова по -голяма е славата за преодоляването му.