Джокович даде на Беранкис само шест мача, Музеи с драматична победа – TennisKafe

Ролан Гарос, трети кръг

Новак Джокович – Рикардас Беранкис 6-1, 6-4, 6-1

Новак Джокович продължи доброто си представяне на Ролан Гарос с ясна победа над 93-ия номер на света Рикардас Беранкис. Сърбинът доминираше през целия мач и не остави никакво съмнение за своето превъзходство, след като постигна победа за по-малко от два часа на корта.

Негов съперник на следващия етап ще бъде Лоренцо Мусети.

Джокович имаше много сериозно точково предимство (37-17), като същевременно направи двойно повече непровокирани грешки от съперника си (18-36). Сърбинът направи шест от девет точки на пробив (67%), докато Беранкис не успя да реализира момента на пробив.

Джокович контролираше изцяло мача от самото начало, отнеха му само два брейкбола, за да пробие сервиса на Беранкис два пъти и да получи удобно предимство от 5: 0. Литовецът успя да прекъсне серията на противника, но световният номер 1 не можа по-дълго беше спрян и той спечели стартовия сет с 6: 1 само за 27 минути.

Второто полувреме беше много по-интензивно: Беранкис беше два пъти водещ в мачовете. Джокович обаче не му позволи да направи скок и успя да възстанови равенството, а след това обърна резултата и поведе с 4: 2. Това се оказа повратна точка в сета, тъй като след това нито един от двамата не успя , за да запише нов скок, а шампионът на Откритото първенство на Австралия спечели с резултат 6: 4.

Третият сет също беше изцяло продиктуван от сърбина, който беше сравнително лесно да поведе с 4: 0. Световната серия # 1 беше на път да продължи, но в петия гейм той пропусна точка за пробив и Беранкис намали задълженията си. Това обаче беше последният положителен момент за него в днешния мач, а Джокович, в 94-ата минута на играта, Филип Шатри спечели с резултат 6: 1, 6: 4, 6: 1.

В друг мач тази вечер Лоренцо Муцети се класира за първия си осминафинал от Големия шлем след драматична победа от пет сета над сънародника си Марко Чечинато (3-6, 6-4, 6-3, 3-6, 6-3) . Мачът на корт # 7 продължи малко повече от три часа и двамата съперници показаха много добър тенис, но в крайна сметка тийнейджърката успя да спечели.