Джокович беше предизвикан, но той се съпротивляваше и стига до полуфинал на US Open – Спорт

Новак Джокович е точно зад ъгъла от първия календарен турнир от Големия шлем (спечелване на четири големи турнира за един сезон) през 1969 г. Сърбинът прие предизвикателството на Матео Беретини и се класира за полуфинал.

Той спечели оспорвания мач след промяна на резултата от 5: 7, 6: 2, 6: 2, 6: 3 след три часа и половина.

На полуфинала лидерът на световната ранглиста ще играе с Александър Зверев. Това ще бъде десетият мач помежду им, в който Джокович има шест победи. В последната си среща на полуфинала на Олимпийските игри в Токио германецът беше успешен.

Това се оказа третият пореден мач, в който сърбинът загуби първия сет, но след това постигна обрат.

Беретини се възползва от колебанията на противника в първия сет от първия сет, опита петия шанс – 6: 5, а след това поведе.

Картината се промени и в следващите три сета италианецът имаше само един шанс да пробие, докато Джокович защитаваше. Сърбинът подобри играта си и постигна победа, която го прати на 12-ия полуфинал на US Open.