Десподов и Лудогорец покриха ЦСКА за Суперкупата

Шампионът Лудогорец недвусмислено спечели Суперкупата на България, побеждавайки победителя от Купата на ЦСКА с 4: 0 на националния стадион Васил Левски.

Отначало „орлите“ не се смутиха от отменения гол и преди половин час игра Алекс Сантана откри резултата.

Четири минути преди и след почивката Лудогорец нанесе още два решителни удара на съперника си. Първо Доминик Янков удвои с красиви голове, а в началото на второто полувреме Пиерос Сотириу изведе своите класики напред.

В 84-ата минута Мавис Чибота окончателно завърши червените след невероятната самостоятелна игра на Кирил Десподов. Интересното е, че бившият футболист на ЦСКА, а сега нападател на Лудогорец Десподов беше пряко замесен във всеки гол.

Игор Пластун наказа ЦСКА в 14-ата минута. Защитникът на шампионите след центриране от корнер скочи Жорди Кайседо, с глава прати топката в мрежата на Бусато. След намесата на VAR обаче ударът беше отменен. Реферът на срещата Ивайло Стоянов извърши фаул на защитника на Лудогорец срещу вратаря.

Лудогорец възобнови резултата в 29-ата минута, като този път попадението беше точно. Алекс Сантана вкара гол, след като Кирил Десподов остана без защита на левия фланг, в центъра на атака пред Бусато Сантана, който улови топката с глава и изведе орлите напред. Този път голът беше допуснат.

Доминик Янков удвои в 41-ата минута с красив гол и подаване към Десподов. В 49-ата минута Пиерос Сотириу направи класическо 3: 0 след пропуск на вратаря на „червените“ Бусато, който напусна наказателното си поле, за да избие топката, но я прати в тялото на Десподов, а след рикошет падна . до Сотириу. Последният ритна в празната врата. В 84-ата минута Десподов помогна на Чибота с 4: 0.

Любослав Пенев записа първото си поражение начело на армейците в мачовете с Разград. В 37 мача между двата отбора във всички турнири учениците на Валдас Дамбраускас спечелиха 16 победи, 6 поражения и 15 равенства.

След почивката Валентин Антов се включи в играта за ЦСКА, за когото този мач може да бъде последен с червена фланелка. Френски и италиански медии потвърдиха днес, че отборът е получил предложение от 3,5 милиона евро от Олимпик Марсилия за защитник.

Лудогорец – ЦСКА 4: 0