Дебютът на Сол в Челси беше кошмар. Тухел го заведе на почивка и след това публично се скара

Саул Нигес и Ромелу Лукаку са два трансфера, които Челси направи през лятото. И въпреки че белгиецът вече започна да благодари за 115 -те милиона евро, платени за него с три гола в първите си три мача, дебютът на Сол се превърна в кошмар.

През миналия сезон испанецът игра в Атлетико Мадрид на нестандартна за себе си позиция – вляво от позицията на централния халф, която беше заета от Коке. Саул беше нещастен и искаше да играе в центъра, но Диего Симеоне беше твърд в решението си, което доведе до трансфера му в Челси.

“Сините” са наели халфа с опция за изкупуване за 40 милиона евро. Челси ще плати на Атлетико 5 милиона евро наем и ще покрие заплатата на Сол по време на кампанията.

Томас Тухел удовлетвори желанието на Сол и го пусна в полузащита срещу Астън Вила. Преди мача той обясни защо испанецът е взет: „Той е в полезрението на Челси от много години. Имахме нужда от играч, който да даде почивка на Джорджино и Канте. “

Дебютът му обаче се превърна в кошмар. Саул започна в стартовия състав, но изобщо не успя да стигне до мача.

• Испанецът извърши най -много нарушения през първото полувреме и спечели само 11% от бойните изкуства, в които влезе.
  • Той губи топката три пъти за 45 минути – повече от всеки друг играч в мач.
  • Той също имаше проблеми с организацията на играта и направи само седем точни подавания в противниковата половина на терена.

Снимка: Getty Images

Това се случи естествено и Тухел го замени на полувремето, а на негово място беше освободен Жоргениньо. Челси вече водеше с 1: 0, но през второто полувреме разликата се усети, след като италианецът напусна. “Сините” играха още по-добре и вкараха още два гола във финалното 3-0.

След мача Тухел призна, че дебютът на Саул е провал.

„Струваше ми се трудно“, каза треньорът на Челси.

Но отговорността е изцяло на мен. Мислех, че може да дойде веднага и да играе в стартовия състав. Но тогава реших, че е по -добре да се променя. Но това по никакъв начин не променя мнението ми за него.

Решението не беше лесно. Вече казах на Саул, че това е изцяло моя отговорност. Не му беше лесно, но реших, че ще бъде по -добре да се откажа от Джорджино, който работи много по -добре с Тиаго Силва. “

Самият Саул призна успешен старт в Челси. „Това не беше дебютът, който очаквах“, написа халфът в социалните мрежи. – Но съм доволен от първия си мач и победа. Удивително е да видиш Стамфорд Бридж, пълен с фенове в синьо. “

Челси е един от лидерите в турнирната таблица в края на четвъртия кръг. Заедно с Манчестър Юнайтед и Ливърпул, сините имат по десет точки. В следващия кръг им предстои лондонско дерби с Тотнъм, но преди това те ще приемат Зенит в първия си мач от Шампионската лига – добра възможност за Саул да получи още един шанс да играе.

Роналдо е машина за голове, Юнайтед може да мечтае отново: 5 заключения след повторния дебют на Кристиано за