Да наруши договорения мач, като си вкара два автогола (видео)

Емблематичният акт на играча от Гана привлече вниманието на целия футболен свят към организиран мач в африканска държава.

Хашмин Муса умишлено си вкара два автогола, за да наруши споразумението за точния резултат в мача от шампионата на Гана.

Защитникът на Интер Алея призна, че преди началото на мача от последния кръг срещу AshantiGold, е чул, че поради черната лотария ще играе за точен резултат и мачът трябва да завърши 1: 5.

Известно време всичко вървеше по план, а AshantiGold водеше с резултат 5: 0, след което напълно спря да атакува противниковата врата.

Тогава се намеси Хашмин Муса, който се появи в резервата и отбеляза два пъти за няколко минути, а мачът завърши с резултат 0: 7. Неговите автоголове очевидно са напълно умишлени.

„Не одобрявам тази практика и затова обещах на треньора, че ако ми позволи да играя, ще наруша договора“, каза по-късно Муса.

Наставникът, който беше явно против случващото се, освободи защитника през второто полувреме и го замени до последния сигнал от съдията, когато Муса изпълни мисията си.

Играчът също така твърди, че след мача е получил поздравления за два автогола.

Засега клубовете отрекоха обвиненията за фалшив резултат, но друг видеоклип в Twitter показва абсурдния четвърти гол на AshantiGold, очевидно умишлено признат.

Федерацията по футбол на Гана се свърза с местната прокуратура и разследването вече започна.