Дания победи Русия с 4: 1 в мач от група Б на Евро 2020

Датският отбор постигна малък подвиг в група Б на Евро 2020. От последните, с точно нула точки, скандинавците успяха да осигурят директна квота за 1/8-финалите на континенталната надпревара. Отборът на Каспер Халманд изигра отличен мач в своя Паркен, побеждавайки Русия с 4: 1. Така колегите на Кристиан Ериксен изпревариха Националния отбор и Финландия и завършиха под No2 след доминиращата Белгия.

Австрия удря Украйна и чака Италия на 1/8-финалите на Евро 2020

Отборът на Шевченко отпада от турнира

В студената нощ в Копенхаген вдъхновените датчани не оставиха съмнение относно по-голямото си желание да продължат напред в турнира. Младият Микел Дамсгаард даде тон за страхотни ретурси в голямата игра, а след почивката Юсуф Поулсен удвои след пропуск на Зобнин. Русия вярва, че Дзуба може да избегне наказанието чрез наказание. Всичко за обвиненията на Черчесов обаче завърши с точните удари на Кристенсен и Маеле.

Снимка 535890

Източник: GettyImages

Така „червеният динамит“ осигури 1/8-финалната среща с избора на Уелс. Мачът ще се проведе на 26 юни в зала „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам.

Въпреки необходимостта от три точки, датчаните не започнаха жестоки атаки от първите минути. Екипът на Каспер Халманд анализира силните и слабите страни на Националния отбор, който от своя страна демонстрира двусмислено, че тяхната роля в този мач ще бъде да защитават с много хора в собственото си наказателно поле.

И въпреки че датчаните прекараха 90% от игровото време в половината на терена на съперника, именно руснаците създадоха първата реализационна позиция в мача. Александър Головин се възползва от гафа на Вестергур и опита мощно в центъра. Звездата от Монако разви много висока скорост и след няколко измамни движения удари силно земята с крак. Каспер Шмайхел обаче беше на негово място и направи решително спасяване.

Снимка 535897

Очевидно скандинавците не са си научили урока, защото няколко мига по-късно са допуснали идентична грешка при организирането на атаката. И отново топката мигновено бе изпратена към Головин, но този път Андреас Кристенсен протегна крака си и провали бързите ходове на руснака.

Холандия победи Северна Македония с 3: 0

Северна Македония се сбогува с Евро 2020 и нейната легенда загуби от Холандия

Горан Пандев се оттегля в национална фланелка

Предпазителят на „динамит“ можеше да бъде „запален“ в 29-ата минута, когато звездата Хойберг излезе с по-необичайна идея да преодолее Сафонов. Полузащитникът получи необходимия коридор и нанесе мощен удар от повече от 20 метра, който дойде опасно близо до страничния панел на Русия.

Снимка 535908

Като се има предвид, че великият лидер Ериксен отпадна, отговорната задача да доведе Дания до елиминацията падна върху участъка на младия Микел Дамсгаард. Един от големите таланти на скандинавската страна, получил топката в центъра на 38-о място, рязко смени посоката и умело стреля от около 20 метра в десния ъгъл на Сафонов. Руският вратар не очакваше подобно развитие на събитията и само наблюдаваше точния удар към вратата.

Снимка 535902

Преминали на крилете на положителни емоции, възпитаниците на Каспер Хулманд бяха близо до удвояване. Вестергур надникна в ъгъла. Топката беше подадена към Делейни, който успя да докосне топката, но не с глава.

Паркен със сигурност ще има репутацията на зловещ стадион, тъй като в 50-ата минута публиката стана свидетел на ожесточена битка между Хойберг и Кудряшов. В резултат на това са били разбити две глави. Радващо е, че гореспоменатите играчи въпреки това стиснаха зъби и продължиха важен мач.

В този мач Националният отбор изцяло компрометира амбициите си, като допусна втория гол в 58-ата минута. Роман Зобнин направи огромен подарък на противника, като неоснователно се завърна за вратаря. Пропускът стана асистенция за криещия се Юсуф Поулсен, който нямаше абсолютно никакви проблеми с реализацията и подхода на Дания към триумфа на мечтите си.

Снимка 535912

За миг всичко в „червения динамит“ стана прекрасно. Те водеха с два гола, като Белгия отбеляза гол за Финландия. В 70-ата минута обаче всичко се обърна за секунди. VAR отмени попадението на белгийците на „Газпром арена“, а в Копенхаген съдията Клемент Терпен отсъди дузпа на Русия. Природният резерват Соболев приложи мощната си физика в областта на символичните гости и бе свален от Андреас Кристенсен. Артем Дзюба пое отговорна задача, намалявайки до 1: 2 със силен удар в средата на вратата.

Снимка 535913

Вратата за директно елиминиране на Дан беше широко отворена от централния защитник Андреас Кристенсен. В 79-ата минута всички в „Паркен“ полудяха, след като звездата на Челси се покачи на 3: 1 за родината си. И как. No6 на символичните гости изстреля истинска черупка извън наказателното поле, която едва не проби мрежата на безпомощния Сафонов. Преди това младият пазач направи две забележителни спасявания, които обаче се оказаха безсмислени …

Снимка 535914

Dynamite беше в разгара си и обикновено достигаше четвъртия гол в актива си. Младата звезда на Аталанта Йоахим Маеле се озова в центъра на бърза контраатака, завършила с безупречен изстрел в незащитения ъгъл на руснаците.