Група млади футболисти започнаха тренировки с Левски

Много млади хора ще започнат да тренират с основния отбор на Левски, пише Тема Спорт. През пролетта някои от най-обещаващите тийнейджъри готвеха заедно с мъжете.

Във финалния кръг на последната кампания двама от тях дебютираха. 16-годишният халф Асен Митков стартира в стартовия състав при гостуване на Черно море (2: 1). По време на почивката младежът беше заменен от Радослав Цонев, който в крайна сметка вкара един от головете. 16-годишният вратар Пламен Андреев смени Николай Михайлов 10 минути преди края и не допусна гол във финалната атака на домакините.

Левски все още не е обявил началото на тренировките. Ако се случи сделка за смяна на собствеността в началото на следващата седмица, сините вероятно ще започнат обучение в петък, 11 юни. В противен случай те биха предпочели да се съберат в Герин в понеделник, 14 юни. Поне засега това са плановете на ръководството.

Очевидни са и две контроли – на 26 юни срещу Локо (Пловдив) и на 10 юли срещу Пирин (Благоевград).