Гризман води Франция за изравняване с Платини

Антоан Гризман беше голямата звезда на Франция при домакинската победа с 2: 0 над Финландия. Освен това Гризи изравни с легендата на френския футбол Мишел Платини при голове за националния отбор – 41. Тиери Анри (51) и Оливие Жиру (46) имат повече.

Благодарение на този успех Франция продължава да води в група D с 12 точки, а борбата за второто място е повече от интересна. Украйна и Финландия имат по 5 точки, докато Босна и Херцеговина и Казахстан имат по 3. Отборът на Ивайло Петев рязко пропусна победата над Казахстан след мача в Зеница, който завърши 2: 2 със закъснение на гостите – в 95 -ата минута.

Питаните на Дидие Дешан започнаха активно мача и от първите минути показаха, че няма да допуснат повече изненади в мачовете си. След няколко пропуснати шанса в 25 -ата минута, Гризман започна своето изпълнение със знаменития гол.

Бензема повали Гриси с петата си, който нанесе грациозен удар с външен риск от границата на наказателното поле 1: 0.

Второто полувреме започна отново под контрола на „петлите“, а в 52 -ата минута Градецки почти не парира удара от Рабио. Само за минута Гризман удвои аванса на отбора си. Нападателят набра скорост в наказателното поле и успя да се изплъзне покрай финландския вратар от почти нулев ъгъл при 2: 0.

След час игра Гризман можеше да вкара и трети гол, но този път изпрати топката от напречната греда от изходна точка. До финала французите се забавиха, но все пак имаха шансове за повече голове. Въпреки това в 86 -ата минута Бензема пропусна изгодна позиция. Скоро гостите за нарушение в наказателното поле обявиха дузпа срещу Пуки. Съдията обаче не реагира по никакъв начин. В прекъснатото време великият герой на вечерта Гризман беше сменен, което предизвика бурни аплодисменти от публиката и нападателят беше изпратен правилно.

Франция – Финландия 2: 0

1: 0 Антоан Гризман 25 ‘
2: 0 Антоан Гризман 54 ‘

Франция: Лорис, Зума, Варан, Кимпембе (90 – Ленгли), Дюбоа (67 – Мюлер), Рабио, Погба, Ернандес, Гризман (90 – Чуамени), Марсиал (80 – Бен Йедер), Бензема

Финландия: Градеки, О’Шонеси, Араюри, Вейсанен, Уронен (62 – Сойри), Камара, Шулер (62 – Валакари), Нисила (73 – Кайринен), Алхо (81 – Юка), Пуки, Пояпало (73 – Дженсен)