Григор Димитров – Хуберт Гуркач 3-3 – TennisKafe

Григор Димитров ще се изправи срещу 12 -то място в световната ранглиста от Хюбърт Гуркач на четвъртфиналите на Мастърса в Индиън Уелс. Мачът е вторият в програмата на централния корт, който започва в 21:00 часа с мача между Диего Шварцман и Камерън Нори.

Първата ни ракета показа най -добрия си тенис след Australian Open и записа най -добрия си резултат в Tennis Paradise досега. Димитров нокаутира големия фаворит Даниил Медведев след зашеметяващия завой 4-6, 1-4, а преди това не бе загубил сет срещу Даниел Алтмайер и Райли Опелка.

Междувременно ураганът гони втория си трофей от ATP 1000, след като спечели шампионата в Маями през пролетта. Полякът все още е непобеден тази година в Индиън Уелс, побеждавайки Алексей Попирин, Франсис Тиафо и Аслан Карацев по пътя към четвъртфиналите, а високото му представяне му гарантира място в десетката в понеделник.

Коментар на живо:

Първи комплект:

0: 1 – В първия мач Гуркач направи залог на по -пасивна игра с дълги партии, разчитайки повече на Димитров. Тази тактика се оказа успешна и полякът поведе, след като спечели подаването си на 15.

1-1 – Първоначалният удар на Димитров затрудни Гуркач, а българинът успя да овладее плейофите във втория мач. Полският тенисист направи две поредни грешки от бекхенд, а в последния мач прати топката далеч напред в атаката отдясно, а първата ни ракета възстанови равенството.

1-2 – Гуркач обаче продължи да сервира много убедително и отговори с нулев гейм, в който записа два аса. В последния мач станахме свидетели на един любопитен момент, когато слънцето заслепи Димитров и той не можа да удари топката.

2-2 – Четвъртият мач започна с непровокирана грешка на Димитров, но по -късно първата ни ракета отново игра в атаката и овладя инициативата. Последваха няколко продължителни плейофа, в които Гуркач показа много добра игра в защита, но в крайна сметка защитата на поляка се провали, а Димитров възстанови резултата – 2: 2.

2-3 – Гуркач продължи да действа много опасно на първия сервис и постоянно атакува Димитров отляво. Българинът компенсира дефицита 0-30 след две поредни непредизвикани грешки в осмата във формацията, но полякът си върна аванса с много добър добив, а впоследствие Димитров направи грешка в атаката си, а резултатът беше 3- 2 в полза на шампиона от Маями.

3-3 – Първата ни ракета при следващото подаване поведе с 40: 0, но позволи на Хуркач да си върне интригата, след като пропусна привидно лек залп в мрежата в две поредни плейофи. Димитров обаче запази хладнокръвие и все пак успя да изравни резултата в играта.