Голям успех на българските ски! Алберт Попов и Камен Златков с изключителен успех в Италия – Други спортове – Зимни спортове

Алберт Попов завърши 11-и в крайното класиране на спускане Мадона ди Кампилио, а Камен Златков завърши 19-и в италианския ски курорт.

Двамата направиха страхотно каране в италианските Алпи и съвсем разумно стигнаха до зоната на точките, което бележи първия път в историята на спорта в състезание у нас. В генералното класиране Попов е 14-и с 39 точки, а Камен Златков остана 28-и с 12 точки.

Алберт стартира уверено на спускането, но неточности в третия етап на спускането го определиха, но той все пак регистрира най-високия си краен рейтинг на Световното първенство този сезон. Златков стартира от 30-то място след първия кръг, напредвайки с 11 позиции и спечели първите точки тази година.

Себастиан Фоз-Солеваг спечели състезанието с резултат 1: 34,59, което е 1,33 секунди. По-добро време от Алберт и 1,82 секунди. От Камен, но драмата на края беше необикновено голяма. Французинът Клемент Ноел стартира последен и се придвижи с по-добро време от норвежкия победител, но френският скиор не успя до последната врата преди финалната линия, което му донесе дисквалификация, въпреки че беше по-добър с повече от секунда.

Следващото състезание за българи ще се проведе на 5 януари в хърватската столица Загреб.