Голямата европейска нощ в Приднестровието и звездите на Борусия донесоха успех на Босфора

Молдовският футбол спечели дебютния си мач в груповата фаза на Шампионската лига

Град Тираспол, столицата на Приднестровския автономен район, който не е признат от международната общност и е част от Молдова, преживява историческа европейска нощ.

Там местният шериф спечели историческия първи мач на молдовския тим в групите на Шампионската лига.

Шерифът успя да победи такъв клуб като Шахтьор (Донецк) с резултат 2: 0, който има много по -голям бюджет и който е редовен участник в най -силните клубни турнири в Европа.

На 16 -ата минута на мача Адам Траоре разтърси украинците с невероятна воля и изведе отбора на Шериф напред.

Въпреки пълното предимство на Шахтьор, молдовският защитник Атанасиадис не показа отлично отражение няколко пъти, а в други случаи ударите на Украйна бяха неточни.

Така дойде 62 -ата минута на мача, в която Момо Янсаре отбеляза 2: 0 след контраатака с глава и донесе успех на Шериф, въпреки че притежава топката с 24% през целия мач.

Отлична нощ за молдовския футбол, а мачовете срещу гиганта Реал (Мадрид) и Интер тепърва предстоят.

Много по-очаквано беше развитието на събитията в друг ранен мач за вечерта в Шампионската лига, в който Борусия Дортмунд спечели гостуването си на Бешикташ с 2: 1.

В основата на успеха бяха двете млади звезди на германците, които не спират да зарадват феновете на отбора с головете си.

Англичанинът Джуд Белингам изведе Борусия напред с красив удар в 20 -ата минута, а мачът не можеше да мине без Ерлинг Холанд, който беше в светлината на прожекторите.

В допълнителното време, добавено от съдията през първото полувреме, норвежката картечница отбеляза гол с резултат 2: 0.

През втората половина на мача германците се приближиха доста арогантно, лесно пропуснаха шансовете си и накрая трябваше да залитат.

Франсиско Монтеро загуби от Бешикташ в третата минута на добавеното 7-минутно продължение, турците се втурнаха да търсят сензационно равенство, но така и не стигнаха.