Голът в крайна сметка лиши Петев от първата му победа начело на Босна

Българският селекционер Ивайло Петев продължава да води в Босна и Херцеговина без победи. Неговият отбор допусна три точки у дома срещу Казахстан в последните секунди на крайното време. Така мачът в Зеница завърши наравно 2: 2.

Гостите поведоха в 52 -ата минута благодарение на Исламбек Куат, който нанесе удар с глава, засече центриране от корнер. Босна изравни резултата от дузпа в 74 -ата минута, осъждайки за нарушение Едина Джеко. Новодошлия на Беликташ Миралем Пянич беше точен от дузпата. Той асистира за втория гол на Лука Менало, който окачи глава на домакините.

Докато всички чакаха последния сигнал от съдията, гостите получиха правото да извършат фал. Бактер Зайнутдинов удари силно в земята в ъгъла на вратата и изненада босненския защитник Ибрахим Секич.

След равенството и двата отбора все още са на дъното на своята група D с по 3 точки, но Босна има един мач по -малко.