ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: България U21 0: 1 Швейцария U21, отменен гол в Лвов – BG Football – Национален отбор

Младежкият отбор по футбол и националният отбор на Швейцария в европейските квалификации играха с резултат 0: 1. В края на първото полувреме Кастриот Имери откри резултата със свободен удар. Двубоят се провежда на гара Славия в София.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК

Gong.bg ще следи мача на живо.

link1 “>

LAP.bg

Лъвовете са втори в групата с шест точки от две победи и едно поражение. Кръстоносците водят класацията с точка по -висока.

Срещата започна по същия начин. В 6 -ата минута Мартин Петков наруши правилата срещу Зума вдясно от наказателното поле. Емери се опита да пробие вратата, но топката се удари в стената и излезе в корнер. Гостите остават по -дълго в половината от „лъвовете“. Емери направи още два опита за удар, но без резултат. В 16 -ата минута швейцарците организираха опасна контраатака. Читателят поведе Окафор наляво. Нападателят беше напълно сам, нахлу в наказателното поле, но дриблира силно топката, а Христов успя да я хване.

Десет минути по -късно Емери рязко центрира след пряк свободен удар, а Христов неочаквано напусна вратата. Виктор Попов успя да пробие от корнер пред Ндое, който вкара гол. В 34 -ата минута България беше близо до гол. Митков намери Груев на напречна греда наблизо. Халфът на Вердер Бремен продължи удара на Петров, който прати топката във вратата от няколко метра. Гостите веднага отговориха с отлична атака, но Окафор пропусна топката.

В 42 -ата минута Петков опита да направи подаване към Филип Кръстев отляво. След отскока топката стигна до халфа, който проби контура и стреля. Вратарят не успя да се намеси и топката се озова в мрежата. Оказа се обаче, че българският футболист е попаднал в засада, а имаше съмнения, че топката е излязла.

Две минути по -късно кръстоносците излязоха напред. Гостите имаха възможност да изпълнят свободен удар на около 20 метра от вратата. Амери застана зад топката и опъна мрежата с удар в десния ъгъл, въпреки намесата на Христов.

Втората част започна със страхотно изпълнение на Мартин Атанасов. Окафор остана сам срещу вратаря след грешка на Чернев. Играчът на Славия обаче успя да пробие топката с отлична преднина, преди нападателят да я изстреля. В 68-ата минута Христов успешно се намеси след удара от свободен удар на Имери.

В 80 -ата минута Чернев допусна грешка, която позволи на Окафор да му отнеме топката. Нападателят обаче реши да стреля без подготовка, но неточно. Шест минути по -късно Reader се обедини с Emery. Вратарят излезе напред и стреля по диагонал. В хода на мача ударът на Попов от разстояние след рикошет попадна в корнера. След изпълнението Петров опита с ножица, но топката се озова на голлинията.

БЪЛГАРИЯ U21 – ШВЕЙЦАРИЯ U21 0: 1

0: 1 Кастриот Имери (45)

Стартови състави:

България: 12. Дамян Христов, 6. Виктор Попов, 20. Симеон Петров, 4. Атанас Чернев, 18. Димитър Стоянов, 14. Филип Кръстев (74 – Станев), 8. Иля Груев (74 -Бауренски), 15. Мартин Атанасов, 19. Митко Митков (81 – Минчев), 9. Мартин Петков (62 – Ангели), 10. Владимир Николов / к /

Резерви: 1. Виктор Николов, 2. Димо Кръстев, 5. Джон Бауренски, 7. Станислав Шопов, 11. Мартин Минчев, 13. Кольо Станев, 16. Мартин Дичев, 21. Денислав Ангелов, 22. Асен Дончев.

Развъдчик: Александър Димитров.

Швейцария: 1. Zaipi, 20. Omeragic, 4. Stergiu / k / (46 -Husic), 5. Burch, 17. Kronih, 8. Jankewitz, 6. Zoom, 22. Reeder, 10. Imeri (90 – Krasniki), 14 Ндое (86 – Стоилкович), 7. Окафор (82 -Амдуни)

Резерви: 21. Keller, 2. Husich, 3. Oko, 9. Stoilkovich, 13. Adrian, 15. Bares, 16. Schupbach, 18. Krasniki, 23. Amduni.

Развъдчик: Мауро Лустринели.

JK: Петров, Атанасов (България); Ndoye, Imeri, Zoom, Omerajik, Yankevich, Amduni (Швейцария).