Гладбах победи брутално Байерн (ВИДЕО) – Германия

Борусия Мьонхенгладбах унижи Байерн Мюнхен с 5:0, нанасяйки най-голямата загуба в историята на съперничеството им. Така отборът на Ади Хутер се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия.

Баварците взеха “жребците” от самото начало на мача и още във втората минута резултатът стана 1: 0. След грешката на Алфонсо Дейвис топката стигна до конете на Куадио. Брил Емболо направи двоен пас и Коне рита по земята във вратата на Мануел Нойер.

Баварците тръгнаха в атака в търсене на гол, но в 15-ата минута получиха нов силен удар. Йонас Хофман получи пас от десния фланг и прати топката в другия край на наказателното поле. Там Рами Бенсебини се състезава на скорост и удвои резултата с шут.

Малко след 20 минути игра Лука Ернандес получи право на дузпа срещу Емболо. Бенсебини застана зад топката, показа хладнокръвие и победи Нойер с 3:0.

До края на полувремето гостите от Мюнхен опитаха да окажат натиск върху тима на Ади Хутер, но не успяха да попречат сериозно на Ян Зомер.

Шест минути след началото на второто полувреме мачът бе решен от четвъртия гол на Гладбах. Прес Емболо даде резултата, той взе топката от Дайо Упамукано в наказателното поле и стреля Мануел Нойер.

В 58-ата минута Лука Нец изведе Емболо към защитата на Байерн. Бавният Бенджамин Павар нямаше време да се възстанови навреме и след като швейцарецът удари по диагонал, топката срещна лявата греда и влетя във вратата на Байерн – 5:0.

До края на мача баварците се опитаха да вкарат почетен гол и да направят поражението си малко по-приемливо. Серж Гнабри, Томас Мюлер и Корнетен Толисо съобщиха за пропуски. В крайна сметка обаче Ян Зомер запази вратата си суха, а Борусия Мьонхенгладбах унижи баварския гранд.

След като спечели съкрушителна победа, Гладбах стигна до 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия.

Азар спаси слабия Дортмунд от Инголщат за Купата на Германия (ВИДЕО)

Станете част от новата платформа dsport!

Чуйте ексклузивни аудио истории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите футболни предавания по Дарик радио, традиционното седмично ревю с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и други футболни звезди само на страницата на dsport в Patreon! ! Участвайте тук