Германски автомобил се сблъска с Исландия 4 пъти – Световен футбол – Световно първенство

Германия убедително победи Исландия с 4: 0 на гости. Пистолетите на Ханс-Дитер Флик отпуснаха дузина позиции на стадион Лаугардалсвьолур в Рейкявик, а домакините избегнаха още по-голямо поражение.

Гостите уверено влязоха в мача за по -малко от пет минути, когато вече водеха по резултат. Лерой Сане подаде подаване към експонирания Серж Гнабри, който лесно направи 0: 1. В 24 -ата минута Джошуа Кимих центрира внимателно в наказателното поле, където Антонио Рудигер удвои с брутален удар с глава. Две минути след почивката домакините вкараха топката във вратата на Нойер, но попадението бе отменено поради засада.

Отлична размяна на подавания между Горецкая и Сане завърши с прекрасен гол в 56 -ата минута. Ударът на Сане не остави вратаря без шанс – 0: 3. В края на мача голямата надежда на немския футбол Музиал падна с петата си върху Хаверц, който беше продължен от Тимо Вернер, и той определи крайния резултат.

Германия има солидна преднина в група J с 15 точки в 6 изиграни мача.