Германия замъгли Флика и Исландия

Германия победи Исландия с 4: 0 като гост в квалификацията за световното първенство, с което отборът, воден от Ханси Флик, достигна 15 точки.

По-рано днес Армения (второ място с 11 точки) сензационно завърши у дома 1-1 срещу футболното джудже Лихтенщайн (последно място с една точка).

Бундестим изпълни задачата си през първото полувреме, в края на което напълно заслужено се оттегли по време на почивката с предимство от два гола.

Дежурният стрелец Серж Гнабри откри резултата в петата минута, след като Лерой Сане се премести на далечната греда отляво и Джошуа Кими асистира на вратата на Антонио Рудигер в 24 -ата минута.

Десет минути след подновяването на играта германците нанесоха трети решителен удар. Горецкая много хитро изведе Сане отляво, а флангът победи противника с истински кама.

Мачът не мина без обичайния голям пас на Тимо Вернер, който дойде малко преди отменения гол заради засадата на Горецкая. Вернер въпреки това вкара в 89 -ата минута с помощта на напречната греда.

Исландия 0-4 Германия

0: 1 Серж Гнабри – 5 ‘
0: 2 Антонио Рудигер – 24 ‘
0: 3 Лерой Сане – 56 ‘
0: 4 Тимо Вернер – 89 ‘